Advertisement Advertisement
banner

Twórca pierwszego sezonu Daredevila chce filmu God of War!

Seria God of War doczekała się w tym roku gry będącej prawdziwym arcydziełem na wielu płaszczyznach. Od paru lat gdzieniegdzie pojawiaja się plotki o potencjalnej ekranizacji kultowej serii. Dzisiaj swoje zainteresowanie tą produkcją wyraził Steven S. DeKnight.

Showrunner pierwszego sezonu Daredevila, serialu Spartacus oraz reżyser Pacific Rim 2 postanowił zabrać głos w sprawie ekranizacji God of War. Jak wielokrotnie podkreślał, jest on wielkim fanem przygód Kratosa i za pośrednictwem Twittera przekazał, że bardzo chciałby aby, takowy film powstał. Ujawnił także, kogo by widział w głównej roli:

Bardzo chciałbym to zobaczyć. Kiedy ktoś pyta mnie o ulubione gry, zawsze wskazuję God of War. Według mnie ostatnia odsłona była po prostu fenomenalna i przepiękna. Z przyjemnością podjąłbym się reżyserii tego filmu. A gdyby ktoś mnie zapytał, kogo widzę w głównej roli, bez wahania odpowiedziałbym: Dave Bautista. Prowadziłem pewne rozmowy z ludźmi z Sony i według mnie najważniejszą rzeczą jest podejście do tego typu ekranizacji. Konieczne jest podejść do tego jak do adaptacji książki. Weźmy na przykład Szczęki. Powieść oraz jej adaptacją znacznie się od siebie różnią, lecz mimo to obie te wersje są fantastyczne. Przełożenie gier na język filmu rzadko się udaje, gdyż ciężko przełożyć wrażenia z gry na duży ekran. Trzeba odpowiednio przedstawić bohaterów, ich emocje oraz sytuację, w której się znajdują i jednocześnie sprawić, żeby trzymało się to kupy jako film.

Zobacz również: Zemsta Spartiaty Albinosa – historia serii God of War!

Reżyser jednakże zaprzecza, aby prowadził jakiekolwiek negocjacje w sprawie objęcia stanowiska reżysera. Czy Dave Bautista znany szerzej jako Drax stałby się Bogiem Wojny, również jest wątplliwe. W Boga Wojny chciałby się zapewne wcielić niejeden aktor, a wśród nich jest między innymi Jason Momoa. Czy kiedykolwiek Kratos zawojuje w kinach? Czy w ogóle taki film jest nam potrzebny? Piszcie!

Źródło: heroichollywood.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?