Twórca Supermana przyznał, że chciał mieć Brainiaca w filmie

Komiksowa postać Brainiaca – arcyinteligentnego i groźnego obcego, a zarazem jednego z największych wrogów Człowieka ze Stali – znana jest ostatnio nieco szerzej dzięki serialowi Krypton, a przede wszystkim gry wideo Injustice 2. Richard Donner, reżyserujący Supermana z 1978 roku,  przyznał, że również chciał użyć tej postaci.

A miało się to stać przy okazji jednego z kolejnych pomysłów twórcy na następne części. Niestety, nie doszło do tego, ponieważ przy okazji produkcji Supermana II Doner pokłócił się z włodarzami, zamykając drogę na tę koncepcję. Miała to być bardzo luźna interpretacja tej postaci.

Brainiaca

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Glass – międzynarodowy zwiastun nowego filmu M. Nighta Shyamalana!

Szansa na to odeszła więc bezpowrotnie – a szkoda, bo obcy z upodobaniami do „kolekcjonowania” wiedzy o cywilizacjach poprzez pomniejszanie całych planet i zabierania na swój wielki statek byłby świetnym antagonistą do takiego filmu.

Źródło: cbr.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?