Ucieczka z Nowego Jorku – syn Kurta Russella w remake’u?!

Czekamy na nową wersję kultowej produkcji z lat 80., w której póki co jeszcze nie ogłoszono oficjalnie nawet obsady.

Leigh Whannel, scenarzysta Ucieczki z Nowego Jorku, podczas promocji Neiwidzialnego człowieka przyznał, że chętnie zobaczyłby w głównej roli Wyata Russella, syna odtwórcy głónej roli w hicie Carpentera. Dodał jeszcze, że w tej chwili pracują nad tym, by połączyć pewne własne pomysły z nawiązaniami do pierwowzoru. Projekt ma wyjściowo uniknąć bolączek, które trawiły m.in. nowego Robocopa.

 Ucieczka z Nowego Jorku

kadr z filmu Ucieczka z Nowego Jorku

Zobacz również: Najlepsze filmy przygodowe 2019 roku! Ranking aktualizowany!

Opis: Nowy Jork w bliskiej przyszłości: cały Manhattan został przekształcony w gigantyczną wyspę-więzienie, całkiem odizolowaną od świata zewnętrznego. Na tym zamkniętym obszarze przebywają przeszło trzy miliony przestępców, pozostawionych zupełnie samym sobie. Przemoc i chaos przekroczyły wszystkie wyobrażalne rozmiary. Nad wyspą dochodzi do awarii rządowego samolotu, lecącemu na jego pokładzie prezydentowi (D. Pleasence) udaje się wprawdzie przeżyć katastrofę, ale dostaje się on w ręce brutalnego „księcia Nowego Jorku”. Pojmany szef państwa ma przy sobie kasetę, która ma zapobiec wybuchowi wojny atomowej, pod warunkiem, że w ciągu dwudziestu czterech godzin zostanie dalej przekazana. Jedyną osobą, która mogłababy zaryzykować uwolnienie prezydenta jest eks-żołnierz elitarnych jednostek komandosów Plissken (K. Russell).

Źródło: Joblo / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?