Venom – reżyser tłumaczy, czemu Eddie Brock nie ma ikonicznego symbolu Spider-Mana na piersi

Pierwsze materiały promujące tę adaptację komiksu pokazują jasno, że ten antybohater wyglądem niewiele będzie się różnić od pierwowzoru. Jednak Eddie Brock po przemianie nie posiada jednego z nieodłącznych atrybutów symbiota.

Na to pytanie odpowiada sam reżyser obrazu, Ruben Fleischer:

Jeżeli spojrzy się na komiksy z Venomem, można zobaczyć białe elementy na kostiumie. Jako że nasza postać nie bierze swojego początku ze Spider-Mana, dokładanie pająka na jego klatkę piersiową traci jakikolwiek sens. Staraliśmy się być tak dokładni, jak tylko mogliśmy, nawet jeżeli nie wszyscy się z tym zgadzają, ale chcieliśmy mu też dać charakterystyczny wzór.

Jaki to wzór? To się jeszcze okaże, być może nawet dopiero na czas filmu. Póki co przynajmniej nie wydaje się, byśmy się o tym dowiedzieli. Ma to być jednak swojego rodzaju logo, które według samego twórcy jest niezwykle praktyczna w takiej sytuacji.

Jeżeli postać jest cała czarna, zwłaszcza w nocnych scenach, praktycznie zanika nam na ekranie. Jako że nie mogliśmy użyć symbolu Spider-Mana, chcieliśmy dać mu graficzny element innego rodzaju, a kształtujące się na jego klatce piersiowej charakterystyczne żyły były oryginalnym pomysłem, który wydawał nam się całkiem fajny.

Venom Brock

Fot. Materiały prasowe

Venom zostanie wyreżyserowany przez Rubena Fleishera (Zombieland). U boku Toma Hardy’ego pojawią się: Michelle Williams, Woody Harrelson, Scott Haze, Jenny Slate, Riz Ahmed, Reid Scott oraz Sope Aluko. Szczegóły fabuły nie są nam do końca znane, ale jak podaje reżyser filmu, będzie ona bazowała na komiksach Lethal Protector oraz Planet of the Symbiotes. Co ciekawe, produkcja Sony rozgrywać się będzie w tym samym uniwersum co Spider-Man: Homecoming, lecz nie będzie częścią Filmowego Uniwersum Marvela.

Premiera obrazu została zaplanowana na 5 października 2018 roku.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Sony Pictures Entertainment

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?