Venom triumfuje w box office w dzień otwarcia

Opinie krytyków swoją drogą, sukces komercyjny – swoją. W ciągu ostatnich tygodni ponownie możemy być świadkiem takiej sytuacji. Tym razem Venom radzi sobie lepiej niż dobrze.

Już czwartkowe pokazy przedpremierowe dały filmowi Fleischera 10 milionów dolarów przychodów, co jest rekordem, jeżeli chodzi o październikowe premiery. Szacuje się, że Venom uzyska kolejny rekord miesiąca i zbierze po weekendzie ok. 80 milionów dolarów.

Venom

kadr z filmu Venom

Zobacz również: Narodziny gwiazdy – kolejne piosenki w sieci. Oscar dla Lady Gagi?

W główną rolę w filmie reżyserowanym przez Rubena Fleischera wciela się mający na koncie nominację do Oscara Tom Hardy. W obsadzie znaleźli się również: Woody Harrelson, Michelle Williams, Scott Haze, Jenny Slate, Riz Ahmed, Reid Scott oraz Sope Aluko. Szczegóły fabuły Venoma nie są nam do końca znane, ale jak podaje reżyser filmu, będzie ona bazowała na komiksach Lethal Protector oraz Planet of the Symbiotes.

Według Sony produkcja ma funkcjonować w świecie Spider-Man: Homecoming i być „dodatkiem” do Kinowego Uniwersum Marvela. Kevin Feige, szef Marvel Studios, orzekł jednak, że jest to oddzielna produkcja i nie ma planów włączenia jej do MCU.

Źródło: Deadline | Ilustracja główna: Materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?