the old guard background Advertisement

W Epizodzie IX dojdzie do powrotu ważnej postaci?

Portal MakingStarWars.net donosi, że możemy mieć do czynienia z powrotem w Epizodzie IX: The Rise of Skywalker jednej z ważniejszych postaci, poza Imperatorem Palpatine’m, którego śmiech mogliśmy usłyszeć w teaserze.

Okazuje się, choć są to jedynie pogłoski, że w co najmniej jednej ze scen z Kylo Renem w Epizodzie IX: The Rise of Skywalker pojawi się Han Solo. Redaktorzy portalu MakingStarWars.net, powołując się na własne źródła, wspominają o nieoczekiwanej interwencji szmuglera, w chwili, gdy postać grana przez Adama Drivera zwraca się do zniszczonego hełmu Dartha Vadera, by Mroczny Lord pokazał mu mrok. Han Solo ma wówczas wyjawić swojemu synowi, że nie jest jeszcze za późno na odkupienie. Chwilę później pojawia się także Luke Skywalker. Nie wiadomo jednak, czy ta scena jest retrospekcją czy może iluzją. Oczywiście samo doniesienie jest jedynie pogłoską i należy go traktować z dystansem.

Zobacz również: Movies Room TV: Analiza teasera Star Wars: The Rise of Skywalker!

W obsadzie The Rise of Skywalker znaleźli się: Daisy Ridley (Rey), Adam Driver (Kylo Ren), John Boyega (Finn), Oscar Isaac (Poe Dameron), Lupita Nyong’o (Maz Kanata), Domhnall Gleeson (Generał Hux), Kelly Marie Tran (Rose), Joonas Suotamo (Chewbacca), Mark Hamill (Luke Skywalker), Anthony Daniels (C-3PO) oraz Billie Lourd. Dołączą do nich m.in. Dominic Monaghan, Keri Russell, Naomi Ackie i Richard E. Grant w nieznanych jeszcze rolach. Co więcej, do roli Lando Calrissiana powróci Billy Dee Williams. W filmie pojawi się również postać Lei Organy, w którą wcielała się zmarła Carrie Fisher, a sceny z jej udziałem zostaną stworzone dzięki niewykorzystanym nagraniom z poprzednich odsłon trylogii sequelowej.

Zdjęcia rozpoczęły się na początku sierpnia 2018 roku. Reżyserem filmu jest J. J. Abrams, który stworzył scenariusz we współpracy z Chrisem Terrio, Colinem Trevorrowem i Derekiem Connollym. Muzykę skomponuje po raz kolejny John Williams, mający na swoim koncie utwory do niemal wszystkich epizodów space opery.

Gwiezdne Wojny: The Rise of Skywalker pojawi się w polskich kinach już 19 grudnia 2019 roku.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Disneya

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?