W lesie dziś nie zaśnie nikt – drugi teaser polskiego slashera

W sieci zadebiutował drugi zwiastun teaserowy polskiego horroru W lesie dziś nie zaśnie nikt.

Zgodnie z udostępnionym oficjalnym opisem filmu, akcja W lesie dziś nie zaśnie nikt rozpoczyna się dość niewinnie – grupa nastolatków uzależnionych od technologii trafia na… obóz offline. Wspólna wędrówka po lasach bez dostępu do smartfonów nie zakończy się jednak tak, jak zaplanowali to organizatorzy. Będą musieli zawalczyć o prawdziwe życie z czymś, czego nie widzieli nawet w najciemniejszych zakamarkach internetu. W obliczu czyhającego w lesie śmiertelnego niebezpieczeństwa odkryją, czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość i poświęcenie.

– Rodzima kinematografia nie miała szczęścia do kina grozy i dziś horror w Polsce praktycznie nie istnieje. A przecież to pierwotny gatunek kina, który od zawsze cieszył się zainteresowaniem widzów. Jako pasjonat horrorów od dziecka, od lat marzyłem żeby robić takie kino. I mam nadzieję, że nasz slasher choćby uchyli drzwi do tego gatunku w naszym kraju. – mówi reżyser Bartosz M. Kowalski.

foto polski horror 2020

fot. Michał Chojnacki/Akson-Studio

Reżyserem filmu jest Bartosz M. Kowalski, autor głośnego Placu zabaw, który został nagrodzony za najlepszy debiut na festiwalu filmowym w Gdyni i został okrzyknięty najbardziej kontrowersyjnym polskim filmem ostatnich lat. W filmie zagrają m.in.: Julia Wieniawa, Wiktoria Gąsiewska, Michał Lupa, Stanisław Cywka, Sebastian Dela, Mirosław Zbrojewicz, Olaf Lubaszenko i Gabriela Muskała. Za produkcję odpowiada Akson Studio  (Katyń, Atak paniki, Miasto 44). Koproducentem filmu jest Plan Zet. Dystrybutorem filmu jest NEXT FILM.

Zobacz również: Julia Wieniawa zachwycona współpracą z Patrykiem Vegą

Premiera W lesie dziś nie zaśnie nikt zaplanowana została na 13 marca 2020 roku.

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: foto. Michał-Chojnacki/Akson-Studio

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?