W Top Gun: Maverick mają się pojawić sceny z przeszłości

Wygląda na to, że sequel wielkiego hitu sprzed lat będzie mocno bazował na materiale związanym z historią z pierwszej części.

Na Comic Conie w Brazylii ukazano już fragment nowej produkcji właśnie przy akompaniamencie scen z przeszłości. Tym, którzy go obejrzeli, wydaje się, że zabieg ten ma nie być tylko marketingowym bazowaniem na nostalgii w trakcie promocji. Połączenie aktualnych wydarzeń z retrospekcjami ma w poważnym stopniu nadać spójność całej narracji.

Top Gun

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Sony chce, by te dwie aktorki zagrały w żeńskiej wersji 21 Jump Street

Fabuła filmu ma koncentrować się na konsekwencjach wynikających z rozwoju technologii wykorzystującej drony, a także zakończenia epoki, w której duże znaczenie odgrywały myśliwce i umiejętności pilotów. Sequel ma jednak zachować ton oraz styl pierwszej odsłony. W obsadzie filmu znaleźli się: Val Kilmer, Glen Powell, Miles Teller (jako syn porucznika marynarki Nicka „Goose’a” Bradshawa – przyjaciela Mavericka z pierwszej części), Ed Harris, Jon Hamm, Lewis Pullman i Jennifer Connelly. Za kamerą stanie Joseph Kosinski (Niepamięć), a scenariusz Top Gun: Maverick został przygotowany przez Erica Singera. Kompozytorem muzyki Harold Faltermeyer, który miał okazję pracować przy pierwszej odsłonie Top Guna.

Premiera Top Gun: Maverick będzie mieć miejsce 26 czerwca 2020 roku.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Top Gun

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?