Advertisement

Warner Bros. zdobywa prawa do zekranizowania powieści o dystopijnej Ameryce!

Portal Deadline informuje, że wytwórnia Warner Bros. Pictures nabyła prawa do zapowiedzianej powieści Reeda Kinga zatytułowanej FKA USA.

Warner Bros. zleci wyprodukowanie filmu Andrew Lazarowi i jego studiu Mad Chance, który będzie współpracować z Glasstown Entertainment. FKA USA to książka z gatunku science fiction, która ukazuje zupełnie inne Stany Zjednoczone niż znamy. Kraj znajduje się bowiem w obliczu katastrofy ekologicznej i przeżywa skutki błędnych decyzji ostatniego prezydenta. Tymczasem, pięćdziesiąt stanów odłączyło się dając początek terytoriom, w których rządzi bezprawie.

Akcja powieści rozgrywa się w 2085 roku i skupia sie na losach czterech postaci: pracowniku fabryki w Crunchtown 407 o imieniu Truckee Wallace, gadającej kozie, androidzie pragnącym zostać człowiekiem oraz byłym skazanym z Teksasu, który poddany został lobotomii. Ta czwórka wyruszy w podróż po kontynencie z pewną misją polityczną, która zaważy na losach świata.

Książka ma pojawić się w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w lipcu 2019 roku

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?