AdvertisementWiadomo, ile Robert Downey Jr. zarobił na Avengers: Wojna bez granic

Koniec gry już od początku swojego pobytu w box office bije kolejne rekordy, ale i poprzednia część Avengers przyniosła ogromne zyski. Do tych, co wynieśli iz tego najwięcej, należy rzecz jasna megagwiazda tych produkcji, Robert Downey Jr.

Największe gwiazdy tych produkcji – czyli m.in. Chris Evans, Chris Hemsworth i właśnie odtwórca roli Iron Mana – powiększyli swoje zarobki do 20 milionów dolarów. Robert Downey Jr. jednak poza tym faktem ma wynegocjowaną premię wynoszącą pewien procent od zysku ze sprzedaży biletów. Tym samym po sukcesie Wojny bez granic aktor wyciągnął od studia aż 75 milionów dolarów bonusu. Podobna sytuacja ma wystąpić i teraz, z tą różnicą, że mówi się o pewnym żelaznym warunku, mianowicie przebiciu progu 1,5 miliarda dolarów w box office. Nie wiadomo jednak, na ile jest to prawdziwe.

kadr z filmu Avengers: Wojna bez granic

Zobacz również: Avengers: Koniec gry – twórcy opowiadają o ostatniej scenie

W obsadzie Wojny bez granic znaleźli się: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Anthony Mackie, Paul Bettany, Elizabeth Olsen, Chadwick Boseman, Sebastian Stan, Don Cheadle, Chris Pratt, Dave Bautista, Zoe Saldana, Pom Klementieff, Benedict Cumberbatch, Benedict Wong, Sean Gunn, Tom Holland i Josh Brolin.

Film wyreżyserowali Anthony i Joe Russo, a scenariusz stworzyli Christopher Markus i Stephen McFeely. Film w kinach zadebiutował 25 kwietnia ubiegłego roku.

Źródło: Hollywood Reporter | Ilustracja główna: kadr z filmu Avengers: Wojna bez granic

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?