Advertisement

The Batman – kompozytor Pixara zajmie się soundtrackiem filmu DC

W ostatnich dniach, nadchodzący Batman zaczął nabierać coraz wyraźniejszych kształtów. Zaraz po informacjach o obsadzie produkcji, Matt Reeves ujawnił kto zajmie się muzyką do jego filmu.

Wiemy już kto zagra Batmana, Catwoman, a także Człowieka-Zagadkę. Teraz znamy również nazwisko człowieka, który nada odpowiednie brzmienie zmaganiom bohaterów. Kompozytorem wybranym do tego zadania jest Michael Giacchino. To twórca, który pracował przy ogromnej ilości hollywoodzkich produkcji. Jego nazwisko możemy zobaczyć w napisach końcowych Iniemamocnych, remake’ów Star Treka oraz w animacji Odlot. Za muzykę do tej ostatniej dostał zresztą Oscara. Wydaje się więc, że Batman Matta Reevesa jest w dobrych rękach.

Zobacz również: The Batman – Paul Dano zagra Człowieka-Zagadkę!

To nie pierwszy raz, gdy Michael Giacchino będzie współpracować z Reevesem. Obaj panowie mieli już okazję zajmować się tym samym filmem wielokrotnie. Można wręcz powiedzieć, że wspomniany kompozytor przyłożył rękę do początku wielkiej kariery amerykańskiego reżysera. Odpowiadał on bowiem za ścieżkę dźwiękową filmu Cloverfield. Był to pierwszy pełnometrażowy film, który przyniósł rozgłos Reevesowi.

Nadchodzący Batman będzie kolejną superbohaterską produkcją, przy której będzie pracować Giacchino. Wcześniej skomponował on soundtrack do obu części Spider-Mana z Tomem Hollandem.

Źródło: hollywoodreporter.com / Ilustracja wprowadzenia: Steve Granitz

 

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?