Wiluś E. Kojot z Looney Tunes otrzyma własną animację kinową

Wiluś E. Kojot pędzi do fanów z własnym filmem kinowym. Odwieczny rywal Strusia Pędziwiatra jest jednym z bohaterów kultowych kreskówek Looney Tunes. Produkcja z Wilusiem zatytułowana została Coyote Vs. Acme.

Studio Warner Bros wraca do swojego ambitnego projektu stworzenia filmów kinowych z lubianymi bohaterami bajek Looney Tunes. Czy możemy spodziewać się uniwersum filmów? Czas pokaże. Najpierw poznamy przygody Wilusia E. Kojota, który zazwyczaj nieskuteczne poluje na Strusia Pędziwiatra. Czy na tym również skupi się fabuła Coyote Vs. Acme? Scenariusz napiszą bracia Jon i Josh Silbermanowie, którzy odpowiedzialni są za film U nas w Filadelfii. Producentem został Chris McKay, stały współpracownik Warner Bros, który ma na swoim koncie także wyreżyserowanie LEGO BATMAN:FILM.

Fot: kadr z bajki Looney Tunes

Zobacz również: Gwiezdne Wojny: Lando Calrissian otrzyma własny film!

Zarówno postać Wilusia, jak i Strusia Pędziwiatra powstały w 1948 roku. Stworzył je Chuck Jones dla wytwórni Warner Brothers. W polskiej wersji głosu Kojotu użyczył Andrzej Gawroński. Fabuła odcinków z tą dwójką bohaterów skupiała się na podobnym schemacie. Głodny Kojot próbuje schwytać szybkiego Strusia i zastawia wiele różnych, naprawdę pomysłowych pułapek na niego. Niestety, nie udaje mu się jednak osiągnąć celu. Może we własnym filmie Wiluś spełni swoje marzenie?

Źródło: deadline.com/ Ilustracja wprowadzenia: Warner Bros

Redaktor

Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole). Fanka Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?