Advertisement

Władca Much Luca Guadagnino – Znaleziono scenarzystę!

Producenci potwierdzili, że Patrick Ness stworzył scenariusz do nadchodzącej adaptacji Władcy Much. Decyzją studia Warner Bros. dzieło reżyserowane przez Luca Guadagnino nie będzie wersją kierowaną wyłącznie do kobiet, a stanie się bliższe książkowemu oryginałowi.

Wcześniejsze dwie ekranizacje kultowej książki, której fabuła opiera się na losach chłopców zmuszonych do przetrwania na bezludnej wyspie, miały premiery w 1963 w reżyserii Petera Brooka i w 1990 roku w reżyserii Harry’ego Hooka.

Tym razem miało być inaczej, bardziej wyjątkowo. Początkowo planowano, że adaptacja będzie kierowana wyłącznie do kobiet, a reżyserią zajmą się Scott McGehee i David Siegel. Jednakże, jak donosił Hollywood Reporter, producenci zmienili koncepcję i film stanie się kolejną produkcją bliską książkowemu oryginałowi.

W ubiegłym roku ogłoszono, że reżyserem nowej adaptacji powieści napisanej przez Williama Goldinga zostanie Luca Guadagnino. Reżyser znany między innymi z filmu Tamte dni, tamte noce.

Autorem scenariusza stał się Patrick Ness, dwukrotny zdobywca Carnegie Medal, wyróżnienia za książki dla dzieci i młodzieży.

W 2016 roku powstało Siedem minut po północy, którego scenarzystą był właśnie Ness. Film stworzony na podstawie jego powieści opowiada o chłopcu, który stara się o pomoc w wyleczeniu chorej matki u drzewnego potwora. W produkcji wzięły udział takie gwiazdy jak Sigourney Weaver, Felicity Jones, czy też Lewis MacDougall.

Autor współpracował również z Lions Gate Entertainment przy tworzeniu adaptacji Ruchomego Chaosu. Był także scenarzystą „Class”, spin-offu popularnego serialu Doktor Who.

Daty premiery nowej adaptacji Władcy Much nadal nie ogłoszono.

Źródło: nme.com

Redaktor prowadzący działu "Z ostatniej chwili"

Pisarz z zamiłowania, dziennikarz z pasji, fanatyk filmu i literatury. W międzyczasie poza pisaniem oddaje się szlachetnej sztuce muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?