X-Men: Mroczna Phoenix – kiepskie prognozy w box office

Wchodzący do kin ostatni film uniwersum X-Men z ramienia studia Fox otrzymał wstępne wyliczenia co do sprzedaży w kinach. I nie są to zbyt optymistyczne prognozy.

Mroczna Phoenix ma zarobić na terenie Stanów Zjednoczonych w okolicach 40-50 milionów dolarów. Choć na pierwszy rzut oka nie wygląda to źle, jak na produkcję superbohaterską i mocną markę nie jest to szczyt marzeń. Ostatecznie licznik ma się zatrzymać na zaledwie 113 milionach dolarów.

X-Men: Mroczna Phoenix to reżyserski debiut Simona Kinberga, który również napisał do niej scenariusz. Podobno produkcja ma być rozpoczęciem zupełnie nowego rozdziału w istniejącym uniwersum potężnych mutantów.

Zobacz również: Cannes 2019 – plakat festiwalu w hołdzie zmarłej niedawno ikonie kina

Mrocznej Phoenix ugrupowanie X-Men stawi czoła jednemu z najpotężniejszych i najgroźniejszych wrogów w całej swojej karierze. A będzie nim ich własny członek – Jean Grey! Podczas misji ratunkowej mającej miejsce w kosmosie wspomniana bohaterka niemal umiera, kiedy zderza się z tajemniczą, pozaziemską siłą. Gdy wraca do domu, odkrywa, że jej moc drastycznie wzrosła, lecz jest również znacznie bardziej niestabilna. Walcząc z zamieszkałym w jej wnętrzu bytem, Jeana wydobywa z siebie moce, których nie jest w stanie kontrolować. W związku z tym rani otaczające ją osoby oraz niszczy więzy spajające ugrupowanie X-Men. Bohaterowie zatem muszą szybko znaleźć sposób na ponownie zjednoczenie się, nie tylko, by powstrzymać Jeanę i uratować jej duszę, ale także w celu ocalenia naszej planety przed żądnymi władzy przybyszami z kosmosu.

W obsadzie X-Men: Mroczna znajdują się następujące gwiazdy: Jennifer Lawrence (Mystique), Nicholas Hoult (Beast), Alexandra Shipp (Storm), Tye Sheridan (Cyclops), Kodi Smit-McPhee (Nightcrawler), Sophie Turner (Jean Grey) i Evan Peters (Quicksilver).

X-Men: Mroczna Phoenix pojawi się na ekranach amerykańskich kin już 7 czerwca 2019 roku.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia – 20th Century Fox

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?