X-Men: Mroczna Phoenix może być większym rozczarowaniem w box office od Fantastycznej Czwórki

O tym, że ostatni film z uniwersum X-Men od Foxa nie będzie blockbusterowym megahitem, wiadomo było od dawna. Teraz jednak problemy się pogłębiają.

W ostatni weekend Mroczna Phoenix zarobiła około 430 tysięcy dolarów, co w USA daje im zyski w okolicach niespełna 65 milionów dolarów. Daje to w ogólnym rozrachunku około 250 milionów dolarów przychodu przy ponad 200 milionach budżetu. Jeżeli do końca emisji w kinach film nie dobije do co najmniej 278 milionów dolarów, nawet Fantastyczne Czwórka (167.9 milionów budżetu przy 120 milionach dolarów budżetu) będzie mniejszą klęską.

Mroczna Phoenix

kar z filmu X-Men: Mroczna Phoenix

Zobacz również: X-Men: Mroczna Phoenix z rekordowym spadkiem widzów w drugim tygodniu projekcji

Mrocznej Phoenix ugrupowanie X-Men stawi czoła jednemu z najpotężniejszych i najgroźniejszych wrogów w całej swojej karierze. A będzie nim ich własny członek – Jean Grey! Podczas misji ratunkowej mającej miejsce w kosmosie wspomniana bohaterka niemal umiera, kiedy zderza się z tajemniczą, pozaziemską siłą. Gdy wraca do domu, odkrywa, że jej moc drastycznie wzrosła, lecz jest również znacznie bardziej niestabilna. Walcząc z zamieszkałym w jej wnętrzu bytem, Jean wydobywa z siebie moce, których nie jest w stanie kontrolować. W związku z tym rani otaczające ją osoby oraz niszczy więzy spajające ugrupowanie X-Men. Bohaterowie zatem muszą szybko znaleźć sposób na ponownie zjednoczenie się, nie tylko, by powstrzymać Jean i uratować jej duszę, ale także w celu ocalenia naszej planety przed żądnymi władzy przybyszami z kosmosu.

W obsadzie X-Men: Mroczna znajdują się następujące gwiazdy: Jennifer Lawrence (Mystique), Nicholas Hoult (Beast), Alexandra Shipp (Storm), Tye Sheridan (Cyclops), Kodi Smit-McPhee (Nightcrawler), Sophie Turner (Jean Grey) i Evan Peters (Quicksilver).

X-Men: Mroczna Phoenix pojawił się na ekranach polskich kin 7 czerwca 2019 roku.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: 20th Century Fox

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?