Advertisement
Advertisementpixel

X-Men: Mroczna Phoenix – pierwotnie planowano nakręcić dwa filmy

To już trzeci tekst poświęcony filmowi Simona Kinberga. Tym razem poświęcony wspomnianym wcześniej planom stworzenia z Mrocznej Phoenix dwóch części.

Doniesienia portalu MCU Cosmic uzupełniają jeszcze to, co wniósł portal Deadline. Historia miała być wierniejsza tej z komiksu. Przykładowo, mielibyśmy wtedy zobaczyć Psylocke (Olivia Munn), którą poznaliśmy w Apocalypse. Jessica Chastain miała grać królową Lilandrę, władczynię Imperium Shi’ar. Zamiast D’Bari – przeciwników z ostatecznej wersji produkcji – spotkalibyśmy zaś rasę Skrulli, która na ekranie pojawiła się w Kapitan Marvel. Ostatecznie producenci mieli kazać Kinbergowi skrócić wszystko do jednego, dwugodzinnego filmu, czyli do tego, co obejrzeliśmy. Oczywiście nie ma pewności, czy ta wersja jest prawdziwa.

Mroczna Phoenix

kar z filmu X-Men: Mroczna Phoenix

Zobacz również: X-Men: Mroczna Phoenix z najgorszym weekendem otwarcia w historii serii. Będą straty

Mrocznej Phoenix ugrupowanie X-Men stawi czoła jednemu z najpotężniejszych i najgroźniejszych wrogów w całej swojej karierze. A będzie nim ich własny członek – Jean Grey! Podczas misji ratunkowej mającej miejsce w kosmosie wspomniana bohaterka niemal umiera, kiedy zderza się z tajemniczą, pozaziemską siłą. Gdy wraca do domu, odkrywa, że jej moc drastycznie wzrosła, lecz jest również znacznie bardziej niestabilna. Walcząc z zamieszkałym w jej wnętrzu bytem, Jean wydobywa z siebie moce, których nie jest w stanie kontrolować. W związku z tym rani otaczające ją osoby oraz niszczy więzy spajające ugrupowanie X-Men. Bohaterowie zatem muszą szybko znaleźć sposób na ponownie zjednoczenie się, nie tylko, by powstrzymać Jean i uratować jej duszę, ale także w celu ocalenia naszej planety przed żądnymi władzy przybyszami z kosmosu.

W obsadzie X-Men: Mroczna znajdują się następujące gwiazdy: Jennifer Lawrence (Mystique), Nicholas Hoult (Beast), Alexandra Shipp (Storm), Tye Sheridan (Cyclops), Kodi Smit-McPhee (Nightcrawler), Sophie Turner (Jean Grey) i Evan Peters (Quicksilver).

X-Men: Mroczna Phoenix pojawi się na ekranach polskich kin już 7 czerwca 2019 roku.

Źródło: MCU Cosmic / Ilustracja wprowadzenia: 20th Century Fox

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?