Zakochany kundel – w remake’u animacji wystąpią prawdziwe psy!

Kolejna adaptacja live action Disneya zbliża się coraz większymi krokami. Mam tu na myśli remake ogromnie popularnego filmu animowanego pt. Zakochany kundel. Po ostatnich kontrowersjach związanych z Królem Lwem, gdzie zarzucono wytwórni, iż obraz nie ma nic wspólnego z określeniem live-action, zwierzęta bowiem wygenerowano całkowicie w komputerze, postanawiano gwałtownie zadziałać we wskazanym przez fanów kierunku. A przynajmniej tak wynika z oświadczenia portalu Collider, który przeprowadził ostatnio wywiad z Thomasem Mannem, czyli jedną z gwiazd powstającego widowiska. Otóż w remake’u animacji pojawią zarówno aktorzy, jak i realne psy! Oczywiście wytwórnia nie zrezygnuje z efektów komputerowych, aby umożliwić zwierzęcym postaciom mowę lub ludzko wyglądające zachowania.

Zakochany kundel

Fot.: Disney

Zobacz również: Snowball superbohaterem w nowej zapowiedzi animacji pt. Sekretne życie zwierzaków domowych 2!

Ponadto Mann potwierdził, że czas oraz miejsce akcji produkcji pozostało wierne oryginałowi, jak również zdradził, iż film zawiera słynną scenę ze spaghetti w roli głównej.

Kto by nie chciał zobaczyć całujących się dwóch realnych psów nad talerzem spaghetti?

Zapytał aktor podczas opisywania złożoności procesu pracy ze zwierzętami.

Musisz cechować się ogromną cierpliwością i być zawsze gotowy, bo one będą chciały zagrać poprawnie tylko raz. Było z tym sporo zabawy. Urocze doświadczenie, mieć grupę psów, z którymi grasz niemal każdego dnia. Dzięki temu moja praca była zdecydowanie mniej stresująca.

Obsada omawianego obrazu składa się z następujących gwiazd: Tessa Thompson – Lady, Justin Theroux – Tramp, Thomas Mann – Jim Dear, Kiersey Clemons – żona Jima, Darling, Ashley Jensen – Jackie, Yvette Nicole Brown – ciocia Sarah i Benedict Wong – Bull.

Projekt reżyseruje Charlie Bean na podstawie scenariusza Andrew Bujalskiego. Obraz będzie hybrydą filmu aktorskiego z CGI. W związku z tym część scen zostanie wygenerowana komputerowo, podobnie jak to miało miejsce w Księdze Dżungli, lecz tym razem ze zdecydowanie większym naciskiem na rzeczywistą grę aktorską i tresurę zwierząt.

Zakochany kundel wszedł na ekrany kin w 1955 roku i przedstawił widzom na całym świecie urzekającą historię miłosną pomiędzy dwoma psami z różnych klas społecznych. Współcześnie może morał opowieści nieco wyblakł, jednakże wówczas niesłychanie poruszał i zmuszał do refleksji.

 Warto tutaj dodać, że omawiany projekt jest częścią zawartości dekowanej pod nową platformę streamingową wytwórni Disney, na której znajdą się remaki różnych klasyków wspomnianego giganta.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – Disney

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?