Joaquin Phoenix w kolejnym projekcie po Jokerze

Studio A24 jest w końcowej fazie negocjacji dotyczących nowego filmu, w którym ma wystąpić Joaquin Phoenix. Za scenariusz i reżyserię niezatytułowanego jeszcze obrazu będzie odpowiadał twórca Debiutantów – Mike Mills.

Rozpoczęcie produkcji zaplanowano na jesień 2019 roku. Po szeroko komentowanym występie w Jokerze wielu twórców marzy o tym, żeby na planie ich filmu był Joaquin Phoenix. Dlatego studio A24 chce być zaangażowane w kolejny projekt, w którym aktor wystąpi w głównej roli. Producentami mają być Chelsea Barnard, Lila Yacoub oraz Andrea Longacre – White.

Joker

fot. materiały prasowe

Zobacz również: Joaquin Phoenix o tym, jak rola w filmie Joker uszkodziła jego psychikę

Joker Todda Phillipsa pokazywano na festiwalach w Wenecji oraz Toronto. Krytycy w szczególności chwalili kreację Joaquina Phoenixa, która opiera się na fizycznej oraz mentalnej transformacji. Aktor przeszedł ją w celu jak najlepszego wcielenia się rolę najsłynniejszego komiksowego przeciwnika Batmana. Joker zdobył Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji, a Phoenix jest już teraz uważany za jednego z faworytów w oscarowych kategoriach aktorskich. W polskich kinach film zadebiutuje 4 października.

Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzenia: Amy Sussman, Matt Winkelmeyer

Fan westernów, kina noir i lat 80. Woli pisać o filmach niż o sobie.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?