Nowe Barbie inspirowane Gwiezdnymi Wojnami

Barbie cieszy się niesłabnącą sławą od lat 60. ubiegłego wieku. Ostatnio firma Mattel zaprezentowała na swoim Instagramie trzy nowe lalki inspirowane Gwiezdnymi Wojnami. Zabawki mają odzwierciedlać trzy ikoniczne według twórców postaci: Dartha Vadera, R2-D2 oraz księżniczkę Leię.

Choć dziś lalka Barbie wzbudza wiele kontrowersji, to jednak niezaprzeczalnie stała się ikoną popkultury. Nic dziwnego więc, że Mattel wykorzystuje ten fakt. Barbie romansowała już z Marvelem, chociażby w serii inspirowanej X-Menami. Całkiem niedawno Barbie została słynną archeolog Larą Croft. Tym razem Mattel nie przeniósł bohaterów Nowej Nadziei w wersji 1:1. Lalki wyglądają raczej, jakby miały pojawić się na paryskim wybiegu.

Zobacz również: Amazonki dostaną nowe stroje w Wonder Woman 1984

Jest to ciekawy pomysł na połączenie gwiezdnowojennych klimatów z szykiem i stylem lalek Barbie. Z pewnością będzie to też gratka dla kolekcjonerów. Każda z lalek kosztuje 100 dolarów, ale zaledwie dobę po tym, jak trafiły do przedsprzedaży, znalazły się w top 20 najlepiej sprzedających się lalek na Amazonie. Ich wysyłka ma się rozpocząć 18 listopada, a zatem Gwiezdne Wojny w wersji glamour mogą zdominować tegoroczne świąteczne listy życzeń.

Źródło: Instagram / Ilustracja wprowadzenia: Mark Lennihan

Jako 5 latka zakochała się w Indianie Jones’ie. Od tamtej pory nieprzerwanie romansuje z popkulturą. Studentka filmoznawstwa.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?