Adobe Premiere Pro 14.2 oraz nowe laptopy RTX Studio firmy Dell – nowości wspierające twórców

Firmy Adobe oraz Dell zapowiedziały nowości wspierające twórców.

Dzięki aplikacji Premiere Pro w wersji 14.2 twórcy materiałów wideo zyskują ogromne oszczędności czasu dzięki nowemu kodowaniu wykorzystującemu akcelerację z użyciem kart graficznych. Firmy Adobe i NVIDIA zoptymalizowały Premiere Pro pod kątem wbudowanego w kartach graficznych NVIDIA Quadro i GeForce kodera sprzętowego NVIDIA (NVENC). Edytorzy mogą teraz eksportować filmy w wysokiej rozdzielczości do 5 razy szybciej niż przy użyciu samego procesora centralnego, korzystając z popularnych kodeków H.264 lub H.265 / HEVC.

Firma Dell poinformowała o nowościach w ofercie stacji roboczych Precision. Mobilne stacje robocze RTX Studio tej firmy dołączają do łącznej liczby 78 modeli komputerów zgodnych z platformą NVIDIA Studio, zaprezentowanej po raz pierwszy w zeszłym roku. Zostały one zaprojektowane do obsługi wymagających zadań, takich jak edycja filmów 8K, renderowanie obrazów 3D, analiza danych i modelowanie CAD. Mobilne stacje robocze z serii Precision 5750 i 7000 posiadają certyfikat ISV i są wyposażone w karty graficzne Quadro RTX.

Fot. Nvidia

Więcej informacji o nowościach firm Adobe oraz Dell można przeczytać w artykułach na blogu NVIDIA.

Niedawno zapowiedziano również laptopa Dell XPS 17 z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 2060, który dzięki wąskim ramkom jest najmniejszym 17-calowym komputerem przenośnym na rynku, o wymiarach zbliżonych do typowego 15-calowego modelu. Nowości sprzętowe uzupełniają laptopy HP ENVY 15 (dostępny jeszcze w tym miesiącu), HP Zbook Studio oraz Zbook Create (dostępne później w tym roku) i Microsoft Surface Book 3 (dostępny od najbliższego czwartku).

Twórcy, którzy nie mają jeszcze dostępu do Premiere Pro lub chcą otrzymać darmową subskrypcję w ramach istniejącego abonamentu, uzyskują trzymiesięczny bezpłatny abonament usługi Adobe Creative Cloud wraz z zakupem nowego laptopa lub komputera stacjonarnego RTX Studio.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?