Apple i Samsung oskarżone o celowe spowalnianie telefonów!

Niemałe kłopoty mogą mieć dwie powyższe marki. Apple oraz Samsung zostały oskarżone o  ustawianie aktualizacji przeznaczonych na nowsze modele smartfonów w starszych egzemplarzach, co doprowadza do spowolnienia działania tych ostatnich.

Według The Guardian, incydent miał być badany już od początku bieżącego roku, po pierwszych uwagach klientów. Samsung Galaxy 4 i iPhone 6 miały dostawać aktualizacje dla modeli Galaxy 7 i iPhone’a 7. W tej chwili potencjalna kara dla tych pierwszych to 5 milionów euro, zaś dla firmy Steve’a Jobsa – dodatkowo za brak informacji dla klientów na temat baterii litowych – aż dwa razy tyle, bo 10 milionów.

Apple

Fot. Michaela Rehle/Reuters

Zobacz również: Nowa funkcja w Samsungach! Ulepszenie Always on Display w 2019 roku

Apple już wcześniej przyznało się do celowego spowalniania swoich urządzeń, więc przynajmniej w jakimś stopnia na pewno jest winne. Jeżeli chodzi o Samsunga, to nie daje za wygraną i będzie chciał się odwołać od tej, ich zdaniem, niesprawiedliwej decyzji. Jak będzie, zobaczymy.

Źródło: The Guardian / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magir pisze:

A co z takim np. Sony??? Na premiere kupiłem Sony Xperia Z1 Compact która w tamtym czasie była jednym z najwydajniejszych smartfonów a na dzień dzisiejszy nawet przewijanie stron w menu czy ekranów ma zwiechy.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?