Apple płaci Samsungowi horrendalne odszkodowanie?

Apple od pewnego czasu starało się wykorzystać ekrany OLED, zamiast płacić wysokie odszkodowanie Samsungowi. Wygląda na to, że obie firmy nie doszły do porozumienia.

Jakiś czas temu Apple zmniejszyło zamówienie na wspomniane ekrany przez wzgląd na słabszą sprzedaż. Karą jest jednak wielomilionowa grzywna. Firma z charakterystycznym jabłkiem w logo chciała uniknąć kary i zamienić ją na kolejne zamówienie obejmujące ekrany OLED dla m.in. kolejnych swoich tabletów. Pewien fragment finansowego sprawozdania Samsunga wskazuje, że najprawdopodobniej ostatecznie otrzymali odszkodowanie w postaci niespełna 700 milionów dolarów.

Apple Pay Cash

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Nowe monitory Philips z kamerą i stacją dokującą USB-C

Jeżeli rzeczywiście doszło do takiego sposobu rozwiązania sprawy pomiędzy Apple a koreańskim potentatem, stanowi to formę częściowego powetowania sobie znacznie słabszych wyników sprzedażowych tego drugiego za ostatni kwartał tego roku.

Źródło: myapple.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?