Apple prezentuje swoją platformę VOD! Czy Netflix może się obawiać?

Na wczorajszej konferencji firma Apple zaprezentowała swoje nowe serwisy w tym platformę VOD – Apple TV+!

Aplle zapowiedziało, że istniejąca już aplikacja Apple TV od maja trafi do klientów z ponad 100 państw. Standardowe usługi VOD wzbogaci możliwość oglądania wielu kanałów telewizyjnych jak HBO, Showtime czy History. Ponadto w ofercie Apple TV pojawi się również Amazon Prime Video, oczywiście na liście kanałów i platform dostępnych w Apple TV zabrakło Netflixa. Co może dziwić fanów firmy z Cupertino aplikacja ma trafić również na telewizory konkurencyjnych korporacji – Samsunga czy LG.

To na co najbardziej czekaliśmy to oficjalna zapowiedź Apple TV+. Podczas konferencji na scenie pojawił się nawet sam Steven Spielberg zapowiadając swój serial Amazing Stories, który będzie jedną z pierwszych oryginalnych produkcji platformy. Obok antologii Spielberga zapowiedziane zostały również seriale: The Morning Show z Reese Witherspoon i Stevem Carellem, See z Jasonem Momoą czy Little Voice JJ Abramsa. Oczywiście Aplle zapowiedział, że liczba twórców współpracujących z platformą ma wciąż rosnąć.

Niestety nie dowiedzieliśmy się żadnych szczegółów na temat ceny abonamentu. Platforma podobnie jak sama aplikacja Apple TV dostępna będzie w ponad 100 krajach. Premiera serwisu jesienią! Nowości z Cupertino postawiły z pewnością pierwszy, ale i bardzo mały krok do tego by Aplle mógł konkurować w przyszłości z Netflixem.

Źródło: Gazeta.pl | Ilustracja główna: NOAH BERGER/AFP/Getty Images

Redaktor naczelny

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy . Redaktor naczelny, grafik i account manager. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Fan Batmana, Dartha Vadera, Geralta z Rivii i innych "bad-assów" popkultury.

Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations, marketing oraz publicystykę wszystkich działów.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?