Apple VOD wyprze Netflix? Nowa platforma może zarobić miliardy!

O tym, że Apple planuje wprowadzenie konkurencyjnej dla Netflix’a platformy VOD mówi się już od pewnego czasu. Według nowych analiz serwis może zarobić miliardy na przestrzeni zaledwie kilku lat!

 

Analityk Katy Huberty z Morgan Stanley przewiduje, że debiutująca w 2019 roku platforma VOD od Apple wygeneruje zysk sięgający 500 milionów dolarów w niespełna 12. miesięcy. Na przestrzeni kolejny lat Huberty prognozuje platformie jeszcze lepsze wyniki. Do roku 2025 Apple może zarobić na usłudze wideo na życzenie aż 4,4 miliarda dolarów.

Na tę chwilę Apple udostępnia  treści wideo w serwisie Apple Music, z którego zostaną one najprawdopodobniej przeniesione na nową  platformę już w przyszłym roku. Chociaż Netflix nie ma co się obawiać, że Apple przebije ich wielką bibliotekę filmów i seriali to nie na pewno nie ilość, a jakość mogą przemawiać za serwisem z jabłuszkiem w logo. Przewiduje się bowiem, że Apple VOD będzie posiadać w ofercie inne, ekskluzywne multimedia. Może będzie to większa ilość filmów, które dopiero niedawno zeszły z kinowych ekranów bądź seriale oryginalne.

Czy Netflix odczuje obecność nowego rywala na rynku VOD? Czas pokaże. Dla wszystkich fanów dobrych filmów i seriali powstanie kolejnej platformy to bez wątpienia dobra wiadomość. Konkurencja jest zawsze dobra do konsumenta więc niech wielkie serwisy powalczą o naszą uwagę!

Źródło: MyApple.pl | Ilustracja główna: Materiały prasowe – kolaż

Redaktor naczelny

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy . Redaktor naczelny, grafik i account manager. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Fan Batmana, Dartha Vadera, Geralta z Rivii i innych "bad-assów" popkultury.

Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations, marketing oraz publicystykę wszystkich działów.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?