the old guard background Advertisement

Chaos V-Ray oraz Blender Cycles dołączają do grona aplikacji akcelerowanych przez karty graficzne RTX

Ray tracing w czasie rzeczywistym stał się przełomem dla twórców z różnych branż. Od animatorów tworzących złożone sceny z realistycznymi postaciami 3D po architektów projektujących budynki. Aby umożliwić artystom dalsze rozwijanie ich kreatywności coraz więcej najważniejszych aplikacji wspiera techniki obsługiwane przez karty graficzne NVIDIA RTX.

W tym tygodniu dołączyły do nich V-Ray od Chaos Group oraz Blender Cycles. V-Ray to oprogramowanie renderujące używane przez profesjonalistów zajmujących się animacją 3D, efektami wizualnymi, architekturą, motoryzacją czy projektowaniem produktów. Cycles jest silnikiem renderującym z otwartym kodem źródłowym, który wykorzystuje API NVIDIA OptiX oferując szereg funkcji usprawniających animację 3D, takich jak podpowierzchniowe rozpraszanie światła (subsurface scattering) i rozmycie obrazu przy ruchu (motion blur).

Inne aplikacje, które otrzymały niedawno obsługę ray tracingu i sztucznej inteligencji wspierane przez karty graficzne RTX to m.in.:

Adobe Premiere Pro

Substance Alchemist

Adobe Dimension

Luxion KeyShot
Enscape 3D

SOLIDWORKS Visualize

Foundry MODO

Epic Games Unreal Engine

Dostępny jest też najnowszy sterownik Studio, zapewniający akcelerację kart RTX oraz wsparcie dla najważniejszych aplikacji graficznych i projektowych, w tym V-Ray i Blender. Nowy sterownik gwarantuje artystom, twórcom i programistom usprawnienia procesów roboczych poprzez maksymalizację wydajności i stabilności.

Więcej informacji na ten temat w artykule na stronie: https://blogs.nvidia.com/blog/2019/11/21/creative-apps-rtx/

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?