Dlaczego warto wybrać dysk Plextor M8V?

Plextor, jeden z czołowych producentów dysków SSD, dysponuje w swojej ofercie szybkimi dyskami PCIe NVMe, które sprawdzą się bardzo dobrze podczas pracy na dużych plikach. W związku z tym postawić na nie powinni szczególnie ci, którzy na co dzień zajmują się na przykład montażem wideo.

Jeśli chcemy natomiast wymienić dysk HDD na SSD zdecydowanie niższym kosztem, wówczas wystarczy postawić na nośnik SATA SSD. Choć pod względem wydajności daleko mu do modelu NVMe, spełni oczekiwania przeciętnego użytkownika.
Jednym z tego typu nośników jest Plextor M8V(C), oparty na kościach 3D TLC NAND oraz kontrolerze Silicon Motion. Dyski z serii M8V dostępne są zarówno w standardzie SATA 2,5″ (oznaczenie – G) oraz M.2 2280 (oznaczenie – G). Dlaczego warto postawić na ten nośnik? Oto trzy powody.

Cena. Kilka lat temu, gdy dyski SSD dopiero wchodziły na rynek, dla wielu użytkowników były one nieosiągalne cenowo. W ostatnich latach, a szczególnie w ostatnim roku, ceny nośników półprzewodnikowych uległy znacznej obniżce, a różnica w tej kwestii między HDD a SSD wyraźnie zmalała. Poniższy wykres pokazuje zmiany ceny dysku Plextor M8V(G) w wersji 256 GB na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Jak widzimy, na przestrzeni roku spadła ona o ponad 50 procent.

Zobacz również: Cooler Master CK350 – budżetowy mechanik dla graczy

Kości 3D TLC NAND. Kto miał okazję porównać działanie dysku opartego na kościach 3D TLC oraz na kościach 2D TLC, doskonale wie o czym mowa. Dziś kości 3D TLC są niemal standardem u wszystkich producentów, gwarantując stabilną wydajność i trwałość nośnika. Wystarczy delikatnie zagłębić się w internet, aby poczytać jak często użytkownicy napotykali na problemy, użytkując dysk oparty na kościach 2D TLC. Warto zwrócić więc uwagę przy wyborze nośnika, aby w jego specyfikacji znajdował się moduł 3D NAND. Dyski z serii M8V są jednymi z nich.

Technologie wspomagające. Niektórzy producenci dysków SSD oferują software’owe wsparcie nośników półprzewodnikowych, dzięki czemu zapewniają im lepszą wydajność i dłuższą trwałość. Plextor udostępnia dla serii nośników M8V kilka technologii. PlexNitro przyspiesza działanie pamięci podręcznej, zwiększając prędkość odczytu i zapisu – jednocześnie bez zmniejszania pojemności rezerwowych bloków pamięci. PlexCompressor natomiast wykorzystuje własną technologię kompresji, dzięki której możemy liczyć na większą pojemność bez wpływu na jakość. Z kolei PlexTurbo wykorzystuje zasoby pamięci RAM, dzięki czemu zwiększa wydajność SSD.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadzący

Redaktor prowadzący dział nowe technologie.

Kontakt:
admin@moviesroom.pl
530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?