ESL będzie gospodarzem trzydziestej trzeciej edycji turnieju w SC2, który odbędzie się w Katowicach.

ESL, największa na świecie firma esportowa, wraz z firmami Intel® i Blizzard Entertainment zapowiadają powrót StarCraft® II (SC2) do Intel® Extreme Masters Katowice w 2020 roku. Turniej upamiętni dziesiątą rocznicę StarCrafta, jako wiodącego tytułu na IEM. Do rozgrywki ponownie zaproszeni zostaną najlepsi światowi gracze SC2, by powalczyć w Katowicach o nagrody w wysokości 400 000 dolarów. Turniej rozpocznie się 24 lutego, a swój kulminacyjny punkt osiągnie 1 marca, na legendarnej arenie w katowickim Spodku.

„Przez te wszystkie lata StarCraft II dostarczał fanom esportu niezapomnianych wrażeń na naszych scenach” – powiedział Michał Blicharz, wiceprezes ds. Pro Gaming w ESL. „Tytuły studia Blizzard zawsze były częścią DNA Intel® Extreme Masters, a chęć zachowania i rozwijania naszego dziedzictwa jest dla nas niezwykle ważna. SC2 pomaga nam pielęgnować tradycję pierwszych lat istnienia Intel® Extreme Masters”.

„StarCraft II zapoczątkował nową erę esportu, a Intel® Extreme Masters stał się istotnym partnerem w rozwoju jego globalnej sceny w ciągu ostatniej dekady” – powiedział Sam Braithwaite, Global Director of Hearthstone, World of Warcraft & Classic Games Esports w Blizzard Entertainment. „Katowice są najlepszym miejscem, aby podkreślić wpływ StarCraft II na przeszłość, teraźniejszość i przyszłość rozgrywek przed publicznością.”

Aby wziąć udział w rywalizacji na scenie katowickiego Spodka, gracze z całego świata są zapraszani do wzięcia udziału w kwalifikacjach online, które rozpoczną się w styczniu 2020 roku. Eliminacje wyłonią zawodników, którzy spotkają się pod koniec lutego w rywalizacji offline.

⦁ Runda 76 (24 lutego – 25 lutego): 64 graczy, wyłonionych w oparciu o Światowy Ranking WCS 2019, będzie przez dwa dni rywalizować o awans do Ro24. Dwunastu graczy przejdzie do Ro24, gdzie czeka na nich Mistrz Świata WCS 2019 i jedenastu graczy z kwalifikacji online. Turniej będzie się odbywał w ESL Arenie w Katowicach.
⦁ Runda 24 (27 lutego – 29 lutego): IEM Expo będzie gospodarzem Ro24 przez trzy dni. Zapraszamy do obejrzenia tej rundy na żywo w dniach 28 i 29 lutego.
⦁ Półfinały i wielki finał (1 marca): Czterej najlepsi zawodnicy wyłonieni w Ro24 zagrają na żywo przed tysiącami widzów w prestiżowej Hali Spodek, by powalczyć o główną nagrodę – 150 000 dolarów.

Bilety na IEM Katowice będzie można nabyć już 31 października. Bilety Premium na turniej StarCraft II będą dostępne w cenie 500 zł. W ramach tego fani otrzymają torby z upominkami (goodie bag), darmowe napoje (bezalkoholowe i tylko na terenie Spodka podczas Wielkiego Finału), oraz najlepsze miejsca siedzące. Pozwoli to zagwarantować gościom najwyższej jakości wrażenia ze śledzenia rozgrywki na żywo.

Ceny biletów na turniej CS:GO w IEM Katowice wahają się od 70 zł za bilet jednodniowy do 650 zł za bilet Premium. Bilet Premium gwarantuje udział w wydarzeniu we wszystkie trzy dni turniejowe i pakiet dodatkowych korzyści.

Aby być na bieżąco z informacjami dotyczącymi turnieju i nadchodzącymi kwalifikacjami, śledź StarCraft II na Twitterze i Facebooku oraz odwiedź oficjalną stronę internetową: intelextrememasters.com.

Źródło: materiały prasowe  / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadzący

Redaktor prowadzący dział nowe technologie.

Kontakt:
admin@moviesroom.pl
530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?