Advertisement
banner

Google w trudnej sytuacji. Apple żąda 9 miliardów dolarów za ustawienie ich w domyślnej wyszukiwarce w iOS

Firma Google nie ma łatwo ze sprostaniem wymaganiom partnerów z Apple. Od roku 2014 ci drudzy nie tylko żądają od nich niebotycznych sum za samo pozwolenie na możliwość ustawiania w swoich aparatach ich wyszukiwarek jako domyślnych, ale bez przerwy podwyższają swoje żądania.

Jako że w przeciągu ostatnich 4 lat żądania z roku na rok były nawet potrajane, 2018 stoi dla Google pod znakiem 9 miliardów dolarów za usługę. Ale to nie wszystko. Analitycy przewidują, że w przyszłym roku Apple zażyczy sobie 12 miliardów dolarów.

Apple Google

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: System iOS 12 już dostępny! Apple prezentuje reklamę nowych iPhone’ów!

Trzeba przyznać, że to dość opłakane okoliczności dla Google. Warto bowiem dodatkowo zwrócić uwagę na fakt, iż w kolejce czatuje Microsoft ze swoją przeglądarką Bing. Apple znakomicie zdaje sobie więc sprawę z tego, że stawianie tak wygórowanych żądań nie jest bynajmniej przesadą.

Źródło: economictimes.indiatimes.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?