Advertisement
banner

Google zamyka Inbox w 2019 roku

Google postanowiło, że w marcu przyszłego roku zamknie Inbox. Swój drugi klient poczty.

Google Inbox został zaprezentowany 22 października 2014 i aż do maja następnego roku był dostępny tylko na zaproszenie. Nowy projekt wprowadził dużo nowości. Każdy mail jest sortowany, przypisywana jest do niego kategoria i grupowany jest z innymi od tego samego nadawcy. Dodatkowo Inbox wyciąga ważne informacje z maili i prezentuje je w krótkim opisie bezpośrednio w skrzynce. Przykładowo wyświetlany jest status przesyłki przy mailach z firmy kurierskiej lub informacje o locie pod mailem z potwierdzeniem zakupu biletów. Kolejną ciekawostką jest możliwość odłożenia maili na później. Znikają one wtedy ze skrzynki odbiorczej i pojawiają się w określonym przez nas terminie.

Zobacz również: Podsumowanie konferencji Apple! Oto nowe iPhony oraz Apple Watch Series 4!

W kwietniu tego roku Google wypuściło odświeżony wygląd Gmaila. Wraz z nowym wyglądem wprowadzono też większą część funkcjonalności Inbox. Oryginalny plan zakładał, że Inbox zastąpi Gmail, ale jak już wszyscy się nauczyliśmy Google często zmienia zdanie. W marcu 2019 roku Inbox zostanie zamknięty, a pozostałe funkcje, które jeszcze nie trafiły do Gmaila zostaną przeniesione do niego.  

Źródło: The Verge / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Geek od urodzenia. Przygodę z technologiami zacząłem już w przedszkolu od Commodore C64 i gazety Bajtek. Redaktor działu technologicznego.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?