Ile Netflix wydaje na seriale?

Platforma streamingowa Netflix wydaje gigantyczne sumy na realizacje i promocję seriali, które podbijają cały świat. O jakich kwotach mowa?

Według najświeższych raportów w roku 2018, Netflix wydał na oryginalne treści aż 12 miliardów dolarów. Z publikowanych doniesień, możemy się dowiedzieć, że na 2019 rok, kwota przeznaczona na wydanie nowych oryginalnych produkcji może sięgnąć nawet 15 miliardów dolarów.

Zobacz również: Shazam! – masa nowych scen w najnowszym zwiastunie filmu DC

Netflix miniony rok może zaliczyć do udanych. W 2018 roku powstało wiele ciekawych projektów, które odniosły finansowe sukcesy. Mowa tutaj m.in. o filmie Roma w reżyserii Alfonso Cuarona, a także Nie otwieraj oczu. Co prawda ten drugi nie został ciepło przyjęty przez krytyków, to jednak udało się  zgromadzić widownie w ilości ponad 80 mln z całego świata. Jak oglądalność ma się do zarobków, trudno jest nam oszacować. Z pewnością są to olbrzymie i zadowalające kwoty, zwłaszcza że firma chce zwiększać budżet inwestycyjny.

Źródło: comicbookmovie.com/zdjęcie główne: Netflix

 

"Nie ganiaj za ludźmi. Bądź sobą, rób swoje i pracuj ciężko. Odpowiedni ludzie- Ci którzy naprawdę pasują do Twojego życia pojawią się i zostaną". Absolwent dziennikarstwa. W wolnych chwilach konferansjer.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?