Lenovo i Dell zaprezentowali mobilne workstacje z dużą ilością ramu

Zarówno Lenovo jak i Dell przedstawiło nowe mobilne workstacje.

To co łączy nowości Lenovo i Della to zastosowanie w nich nowych modułów SO-DIMM DDR4 Samsunga pozwalających na wykorzystanie 32 GB kości pamięci w laptopach bez nadmiernego eksploatowania baterii.  Pierwszy z nich – Lenovo ThinkPad P52 w topowej wersji można wyposażyć aż w 128 GB pamięci, która będzie wspomagać 8-rdzeniowy Xeon.  W środku znajdziemy też maksymalnie 6 TB dysku, a ekran w najbardziej wypasionej wersji to 15.6 calowy panel 4K. Cena tego monstrum jest jeszcze nieznana.

Zobacz również: Intel chce wrócić na rynek dedykowanych kart graficznych

Dell zaprezentował dwa konkurencyjne laptopy Precision 7530 i Precision 7730. Oba kompatybilne z 128 GB pamięci Samsunga.  Ceny zaczynają się od 1199 $, a same laptopy również mają ekrany o rozdzielczości 4K, ale maksymalnie możemy do nich wsadzić 6-rdzeniowe Xeony (w przeciwieństwie do 8-rdzeniowego Lenovo). Wkrótce prawdopodobnie zobaczymy więcej laptopów z 32 GB modułami ram, szczególności tych przeznaczonych dla graczy.

Źródło: The Verge / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Redaktor

Geek od urodzenia. Przygodę z technologiami zacząłem już w przedszkolu od Commodore C64 i gazety Bajtek. Redaktor działu technologicznego.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?