AdvertisementNokia zaprezentowała trzy smartfony

Wczoraj w Moskwie HMD zaprezentował trzy nowe modele Nokii.

Nokia 2.1

Nokia 2.1 to budżetowiec z stosunkowo dużym ekranem (5.5 cala) i baterią 4000 mAh. Wyposażono go w Qualcomm Snapdragon 425, 1 GB pamięci i 8 GB dysku. Jak widać, nie grzeszy procesorem i pamięcią, ale nie grzeszy też ceną. Ma kosztować około 425 PLN. Całość napędza Android 8.1 w wersji Go. Jest to okrojona wersja, przystosowana do telefonów z ograniczonymi możliwościami. Nokia 2.1 będzie dostępna w czterech wariantach kolorystycznych. Jeżeli chodzi o aparat, to szału tutaj nie ma, ale też nie jest źle. Z tyłu znajdziemy 8 MP z autofocusem. Z przodu zamontowano 5 MP. Telefon będzie dostępny w Lipcu.

Zobacz również: BlackBerry KEY2 na zajawce

Nokia 3.1

Nokia 3.1 ma mniejszy wyświetlacz niż swój tańszy brat. Tylko 5.2 cala, lecz w tym przypadku o przekątnych 18:9. Przekłada się to na mniejsze piksele niż w przypadku 2.1, czyli przyjemniejszy dla oka obraz. Kolejna różnica to zastosowanie ekranu 2.5D znanego z telefonów z wyższych półek. W kombinacji z dostępnymi kolorami nadaje mu to bardziej elegancki charakter. W środku znajdziemy procesor MediaTek 6750 i dwie różne kombinacje pamięci i dysku. W przypadku 16 GB dysku otrzymamy 2 GB pamięci, a przy 32 GB będzie to 3 GB. W tym modelu zastosowano 13 MP aparat z tyłu i 8 MP z przodu. Nokia chwali się około 2 dniami pracy na baterii. Do sprzedaży ma trafić w przyszłym miesiącu i będzie kosztować około 599 PLN.

Zobacz również: Samsung pracuje nad telewizorem sterowanym myślami.

Nokia 5.1

Ostatni zaprezentowany wczoraj telefon to Nokia 5.1. Najpotężniejszy z całej trójki. Serce stanowi MediaTek Helio P18 wspierany przez 2 albo 3 GB. Tak samo, jak w przypadku Noki 3.1 ilość pamięci jest uzależniona od wybranej wielkości dysku. Opcje ponownie mamy dwie: 16 i 32 GB. Z tyłu znajduje się aparat 16 MP z flashem Dual Tone. Z przodu 8 MP. Ekran ma 5.5 cala i tak samo, jak Nokia 3.1 ma proporcjae 18:9. Telefon trafi do sprzedaży w Lipcu i kosztować będzie około 815 PLN.

Zobacz również: Amazon Echo nagrał i wysłał prywatną rozmowę


Nokia w przypadku wszystkich nowych modeli postanowiła pozostać i przy gnieździe słuchawkowym, i złączu Micro USB do ładowania.

Źródło: Android Police / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Geek od urodzenia. Przygodę z technologiami zacząłem już w przedszkolu od Commodore C64 i gazety Bajtek. Redaktor działu technologicznego.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?