NVIDIA udostępnia pięć nowych światów dla gry Minecraft z efektami RTX

Firma NVIDIA poinformowała o współpracy ze znanymi twórcami światów Minecraft, której efektem są nowe mapy dla bety gry Minecraft z efektami RTX dla Windows 10, które gracze mogą pobierać za darmo. To już druga udostępniona paczka darmowych map. Pięć nowych światów jest dostępnych od dziś w serwisie Rynek Minecrafta.

Nowe mapy to:

  • Hilltop Lifestyle RTX autorstwa PearlescentMoon – PearlescentMoon to twórczyni wcześniej wydanej mapy Color, Light and Shadow RTXHilltop Lifestyle RTX to survivalowa przygoda wykorzystująca niektóre koncepcje i efekty ray tracingu z poprzedniej mapy. W nowym świecie gracze poznają piękną wyspę Hilltop Lifestyle i nauczą się żyć w inspirowanej Włochami wiosce.
  • Egg Hunt autorstwa Feed The Beast – Egg Hunt to osadzona głęboko pod ziemią samodzielna mini-gra z tajemniczą jaskinią wypełnioną zagadkami, pułapkami, tajemnicami i zabawnymi wyzwaniami. Celem jest jak najszybsze znalezienie ukrytych jaj.
  • Medieval RTX autorstwa Aurelien_Sama – Medieval RTX przenosi nas do idyllicznej średniowiecznej wioski położonej w okolicy starożytnych ruin, oświetlanej promieniami zachodzącego słońca. Jednak gdy zapada noc, a cienie stają się dłuższe i ciemniejsze, musimy uważać na czyhające na nas niebezpieczeństwo.
  • The Dark Village RTX autorstwa Wyld – The Dark Village RTX przedstawia opuszczoną wioskę leżącą pośród gęstego lasu ze śladami zaginionych mieszkańców. Pod wioską znajduje się królestwo niczym z horroru. Gracze będą rozwiązywać interaktywne łamigłówki, odkrywać sekrety i mierzyć się ze śledzonymi promieniami cieniami, sprawiającymi że zdrowie psychiczne będzie wystawione na dużą próbę.
  • The Observer RTX autorstwa IamSp00n – The Observer RTX to świat pełen przygód, który rozpoczynają się głęboko pod ziemią. Gracz bada otoczenie, odkrywając tajemnice grobowca, w którym utknął. Następnie poznają losy mieszkańców Observera.

O grze Minecraft z efektami RTX

W zeszłym miesiącu firmy NVIDIA, Microsoft Studios i Mojang wydały betę gry Minecraft z efektami RTX przeznaczoną dla wersji Windows 10 Bedrock Edition, wraz z z sześcioma śledzonymi promieniami światami. Minecraft z efektami RTX oferuje zaawansowaną formę ray tracingu zwaną path tracingiem, nowe materiały wykorzystujące zjawiska fizyczne oraz technikę NVIDIA DLSS 2.0. Dzięki temu Minecraft, będący najlepiej sprzedającą się grą wideo na świecie, może zaoferować zupełnie nowy, zapierający dech w piersiach poziom efektów graficznych.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?