Oto nowy sterownik NVIDIA Game Ready

Firma NVIDIA opublikowała dzisiaj najnowszy sterownik Game Ready, które wprowadzają szereg nowych funkcjonalności, a także oferują wsparcie dla mających dzisiaj premierę kart graficznych GeForce GTX 1660 SUPER.

Sterowniki NVIDIA Game Ready zapewniają jak najlepsze wrażenia z rozgrywki i są zoptymalizowane pod kątem najważniejszych gier na rynku. W najnowszym sterowniku Game Ready zaimplementowano udoskonalony filtr wyostrzania obrazu dostępny z poziomu panelu sterowania NVIDIA, zapewniający jeszcze wyższą wydajność i obsługujący wszystkie gry zgodne z DirectX 9, 11 i 12. Łatwe w użyciu suwaki wyostrzające obraz oraz profile dla poszczególnych gier pozwalają na indywidulane dopasowanie obrazu do każdej z nich.

Tryb NVIDIA Ultra Low Latency (NULL) został wzbogacony o obsługę techniki G-SYNC, dzięki czemu gracze mogą cieszyć się nieskazitelnym obrazem zapewnianym przez G-SYNC, a jednocześnie odnieść korzyści wynikające z krótkiego czasu reakcji, które zapewnia niższe opóźnienie w grach. Gracze nie muszą już wybierać pomiędzy responsywnym lub stabilnym obrazem – dzięki najnowszym sterownikom Game Ready i monitorowi z techniką G-SYNC otrzymują obie te korzyści.

GeForce Experience teraz z filtrami ReShade

Dzięki ponad 3 milionom pobrań w ubiegłym roku ReShade korzysta z dynamicznej społeczności modderów, która tworzy niesamowite efekty przetwarzania końcowego na potrzeby gier PC. Dzięki najnowszej aktualizacji sterownika Game Ready oraz aplikacji GeForce Experience gracze korzystający z kart graficznych GeForce uzyskują natychmiastowy dostęp do setek filtrów ReShade, które można łatwo wykorzystać w ulubionych grach używając funkcji Freestyle lub Ansel.

Lista monitorów z certyfikatem G-SYNC Compatible stale rośnie

Program G-SYNC Compatible powstał w celu rozszerzenia ekosystemu produktów wspierających technikę G-SYNC i ma na celu edukowanie konsumentów na temat wyświetlaczy, które oferują odpowiednie parametry zapewniające podstawową obsługę zmiennego odświeżania ekranu (Variable Refresh Rate).

Najnowszy sterownik Game Ready rozszerza listę ponad 50 monitorów zgodnych z techniką G-SYNC o 7 kolejnych modeli:

  • Acer CG437K P
  • Acer VG272U P
  • Acer VG272X
  • AOC 27G2G4
  • ASUS XG279Q
  • Dell AW2720HF
  • Lenovo Y27Q-20

W ramach programu G-SYNC Compatible, NVIDIA współpracuje z producentami monitorów, testując poprawność działania modeli obsługujących protokół AdaptiveSync. Monitory, które pozytywnie przejdą wszystkie testy są oznaczane jako „G-SYNC Compatible”. Pełna lista wspierających technikę G-SYNC dostępna jest tutaj.

NVIDIA przedstawia nową kartę graficzną GeForce GTX 1660 SUPER oraz zapowiada kartę GeForce GTX 1650 SUPER

NVIDIA zaprezentowała dzisiaj następcę swojej najpopularniejszej karty w historii – model GeForce GTX 1660 SUPER oraz GeForce GTX 1650 SUPER, nalężące do gamingowej rodziny kart graficznych GeForce GTX.

Karta GeForce GTX 1660 SUPER została zaprojektowana w celu zapewnienia jeszcze lepszej wydajności w najpopularniejszych obecnie grach, w tym takich jak FortnitePUBG czy Apex Legends. GTX 1660 SUPER zapewnia do 2x większą wydajność względem swojego poprzednika, czyli GTX 1060 (najpopularniejszej karty graficznej w historii), oraz do 50% względem oryginalnej serii kart z rodziny GTX 16.

Karty graficzne GeForce GTX 1660 SUPER są dostępne w sprzedaży od dziś, w cenach zaczynających się od 1099 zł. Autorskie karty GeForce GTX 1650 SUPER będą dostępne w sklepach od 22 listopada, a ich cena zostanie ogłoszona w okolicach premiery. Karty z serii GTX 16 SUPER wykorzystują wiele innowacji architektury Turing takich jak: jednoczesne przeprowadzanie operacji na liczbach zmiennoprzecinkowych i całkowitych, zunifikowaną architekturę pamięci podręcznej oraz lepszą wydajność przy wykorzystaniu technologii adaptacyjnego cieniowania.

Obie karty posiadają szybkie pamięci GDDR6 o przepustowości odpowiednio 14 Gb/s oraz 12 Gb/s. Zegar rdzenia w trybie boost osiąga około 1,8 GHz i może zostać łatwo podkręcony w celu zwiększenia wydajności.

Karty z rodziny GTX 16 SUPER zostały zaprojektowane również z myślą o graczach, którzy streamują rozgrywkę za pomocą platformy Twitch lub Mixer. Wykorzystują najnowszy koder Turing (NVENC), który udostępnia obraz profesjonalnej jakości oraz maksymalną wydajność w grach. Dzięki wsparciu dla najpopularniejszych aplikacji do streamowania takich jak Open Broadcaster Software oraz XSplit, użytkownicy kart GeForce mogą skorzystać z usprawnionej integracji NVENC.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?