Pierwszy na świecie kompaktowy projektor laserowy WUXGA ze stałą optyką – Optoma ZU720T

Optoma rozszerzyła swoją ofertę projektorów laserowych DuraCore ProScene stworzonych z myślą o profesjonalnych instalacjach. Producent przedstawia pierwszy na świecie kompaktowy projektor laserowy WUXGA ze stałą optyką o jasności 7500 lumenów – ZU720T. To urządzenie najwyższej klasy, które oferuje wysoki poziom jasności, precyzję kolorów, niezrównaną elastyczność oraz cichą pracę w kompaktowej i lekkiej obudowie.

ZU720T oferuje zaawansowane opcje instalacji dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem dla  różnych potrzeb użytkowników i do profesjonalnych zastosowań, m.in. w digital signage, rozrywce, mapowaniu projekcji, w dużych salach konferencyjnych lub wykładowych, w muzeach i do instalacji wieloprojektorowych.

ZU720T jest kompatybilny z rozdzielczością 4K i technologią HDR oraz charakteryzuje się współczynnikiem kontrastu 1 000 000 do 1. Dzięki temu wyświetlany obraz jest realistyczny, bogaty w detale i o jasnych kolorach. ZU720T posiada wbudowaną opcję dostosowywania kolorów oraz korekcję czterech rogów obrazu, a także tryb 360 stopni i portretowy. Zapewnia to wyjątkową wszechstronność urządzenia i pozwala na przeprowadzenie nawet najbardziej skomplikowanych instalacji. Stała, telecentryczna konstrukcja obiektywu z całkowicie elektrycznie sterowanym mechanizmem zmiany ogniskowej i 1,8-krotnym ręcznym zoomem i focusem zapewnia elastyczność w zakresie wymiennych obiektywów w przystępnej cenie. Ponadto, ZU720T wyposażono w zintegrowany odtwarzacz multimedialny, który przekształca projektor w wszechstronne urządzenie nowej generacji z nowoczesnym i przyjaznym dla użytkownika interfejsem.
ZU720T został zaprojektowany w oparciu o technologię DuraCore i jest wyposażony w szczelnie chroniony przed pyłem silnik optyczny z certyfikatem IP5X. Umożliwia to pracę 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu i prawdziwie bezobsługową projekcję do 30 000 godzin w trybie Eco.
Nowy projektor Optoma jest przeznaczony do wielu zastosowań komercyjnych i inżynieryjnych. Dalekosiężny rzut ZU720T uatrakcyjni ścieżki edukacyjne w muzeach oraz sprawi, że projekcje w salach wykładowych, audytoriach i innych dużych obiektach będą jeszcze bardziej interesujące. Rzut na średniej odległości w salach konferencyjnych lub krótkiej w przypadku digital signage również pozytywnie wpłynie na jakość prezentowanych treści.
– ZU720T to  pierwszy na świecie kompaktowy projektor laserowy WUXGA ze stałą optyką o jasności 7500 lumenów. Definiuje on nowy standard dla profesjonalnych i biznesowych rozwiązań projekcyjnych. Jego  wysoką jasnością, kompaktową konstrukcją, cichą pracą i ogromna elastycznością znacznie przewyższa inne dostępne na rynku produkty pod względem wydajności i ceny – komentuje  James FursseTechnical Product Manager w Optoma Europe. – Został on zaprojektowany, aby spełnić wymagania wydajnościowe niemal każdego profesjonalnego ustawienia. ZU720T jest wyposażony w szereg funkcji niezbędnych do sprostania wszelkim wyzwaniom instalacyjnym, w tym kompatybilność z 4K i HDR, wygładzanie i miksowanie krawędzi, 1,8-krotny zoom oraz w pełni elektryczne sterowanie soczewką. Dodatkowo, projektor posiada wejście HDBaseT™, aby uprościć wymagania dotyczące okablowania oraz zmniejszyć złożoność instalacji co pozwoli zaoszczędzić czas i zredukować koszty.
Projektor Optoma ZU720T został zaprojektowany z myślą o bezobsługowej, ciągłej, 24-godzinnej pracy. To prawdziwe rozwiązanie typu „zamontuj i zapomnij”. Więcej informacji na temat tego modelu jest dostępnych na oficjalnej stronie produktu: https://www.optoma.pl/product-details/zu720t
Projektor Optoma ZU720T jest już dostępny w sprzedaży w Polsce. Urządzenie objęte jest 3-letnią gwarancją producenta oraz 5-letnią (lub 20 000 godzin) na źródło światła. Sugerowana cena detaliczna omawianego modelu wynosi 25 999 PLN.
Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadzący

Redaktor prowadzący dział nowe technologie.

Kontakt:
admin@moviesroom.pl
530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?