Razer BlackShark V2 – oto nowe słuchawki gamingowe!

Z całkowicie nowymi przetwornikami TriForce 50 mm, mikrofonem kardioidalnym HyperClear i zaawansowaną pasywną redukcją szumów, BlackShark V2 to nowy wzorcowy zestaw słuchawkowy do esportu – dostrojony i udoskonalony dzięki THX Spatial Audio Game Profiles.

Firma Razer, wiodąca na świecie marka lifestyle’owa dla graczy, poinformowała o premierze zaawansowanego zestawu słuchawkowego dedykowanego esportowi – BlackShark V2. Słuchawki wyposażono w zupełnie nowe, 50 milimetrowe przetworniki TriForce i mikrofon HyperClear Cardioid z kartą dźwiękową USB. Headset otrzymał także zaawansowaną, pasywną redukcję szumów oraz nową funkcję profili gier THX Spatial Audio Game Profiles. BlackShark V2 to szczytowe osiągnięcie w kategorii wieloplatformowych, przewodowych zestawów słuchawkowych do gier. Został on zaprojektowany i przetestowany we współpracy z kilkoma z najlepszych esportowców na świecie.

Podczas współpracy z profesjonalnymi graczami, zidentyfikowaliśmy kluczowe obszary, w których esportowe zestawy słuchawkowe wymagały ulepszeń. Chodziło o dźwięk pozycyjny, przejrzystość komunikacji i redukcję szumówZajmując się tymi trzema obszarami, wdrażaliśmy do BlackShark V2 nowe rozwiązania i dzięki temu stworzyliśmy imponujący zestaw słuchawkowy. A poprzez dodanie nowych profili gier THX, zmieniliśmy imponujące w bezkonkurencyjne

– powiedział Alvin Cheung, Senior Vice President w dziale urządzeń peryferyjnych Razera.

RAZER BLACKSHARK V2

Fot. Materiał prosowe

Zobacz również: Nowe monitory gamingowe Acer trafią do Polski już w sierpniu

BlackShark V2 wyposażono w zupełnie nowy, opatentowany przetwornik o średnicy 50 mm – Razer TriForce Titanium. Przetworniki TriForce Titanium wykorzystują powlekane tytanem membrany, które separują różne częstotliwości audio i pozwalają na indywidualne dostrojenie wysokich, średnich i niskich zakresów, co skutkuje wyraźniejszymi górami, bogatszym środkiem i mocniejszym basem.

Przetworniki TriForce dopełnia THX Spatial Audio – zaawansowany system dźwięku pozycyjnego zapewniający najwyższą dokładność i realistyczny, wciągający dźwięk podczas grania. Rozwiązanie to jest kompatybilne ze źródłami stereo, 5.1 i 7.1. Zaawansowane algorytmy przestrzenne THX i technologia modelowania świata, w połączeniu z bezprecedensowymi możliwościami konfiguracyjnymi, zapewniają pełny, 360-stopniowy krajobraz dźwiękowy dostrojony do uszu każdego gracza. Dzięki THX Spatial Audio lokalizowanie wrogów, unikanie świszczących kul i wykrywanie pobliskich zagrożeń jest łatwe i naturalne, dając esportowcom dodatkową przewagę.

RAZER BLACKSHARK V2

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Graj jak chcesz dzięki Razer Cynosa V2

W przypadku BlackShark V2 firma Razer opracowała mikrofon HyperClear, o kardioidalnej charakterystyce kierunkowości, z kartą dźwiękową USB. Mikrofon HyperClear Cardioid został dostrojony do bardziej skoncentrowanego obszaru zbierania głosu, eliminując dźwięki z tyłu i po bokach, aby zapewnić większą czystość brzmienia mowy. Konstrukcja odłączalnego mikrofonu zapewnia minimalne zakłócenia odbioru, dzięki czemu przechwytywanie i odtwarzanie głosu jest bardziej dokładne.

Dodatkowa karta dźwiękowa USB pozwala na zaawansowane dostrojenie mikrofonu. Dzięki funkcjom takim jak Mic Boost (wzmocnienie czułości mikrofonu), Voice Gate (usuwanie szumów tła lub zwiększanie słyszalnego sygnału wyjściowego), Volume Normalization (zapewnienie stałego poziomu sygnału wyjściowego poprzez redukcję niespodziewanych, głośnych dźwięków), Microphone Equalizer (korektor) i Ambient Noise Reduction (redukcja szumów otoczenia), gracze mogą dostosować swój mikrofon w celu zminimalizowania hałasu otoczenia, zakłócającego komunikację zespołową.

O RAZER BLACKSHARK V2

Słuchawki

 • Pasmo przenoszenia: 12 Hz – 28 kHz
 • Impedancja: 32 Ω @ 1 kHz
 • Czułość (@1 kHz): 100dBSPL/mW,1KHz
 • Przetworniki: dynamiczne, dostrojone, 50mm
 • Wewnętrzna średnica nauszników: 65 x 40 mm
 • Podłączenie: 3.5mm z kartą dźwiękową USB
 • Długość kabla: 1.8 m
 • Przybliżona waga: 262g
 • Owalne poduszki nauszne: oddychające poduszki z pianki z pamięcią kształtu

Mikrofon

 • Pasmo przenoszenia: 100Hz-10KHz
 • Stosunek sygnału do szumu: 60dB
 • Czułość (@1kHz): -42dB V/Pa,1KHz
 • Charakterystyka kierunkowości: jednokierunkowa
 • Przyciski sterujące na obudowie słuchawki
 • Poziom głośności
 • Przełącznik wyciszenia mikrofonu

Audio

 • Urządzenia z 3.5 mm audio jack
 • Karta dźwiękowa USB: urządzenia z portem USB

Źródło i ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor współprowadzący działu Gry

Gra więcej, niż powinien. Od czasu do czasu obejrzy jakiś film, ale częściej sięgnie po serial w domowym zaciszu. Niepoprawny fanatyk wszystkiego, co pochodzi z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?