Recenzja XPG PRECOG 7.1 – gamingowe słuchawki dla wymagających

XPG to marka, która od kilku dobrych lat stara się zawojować szeroko pojęty rynek „gamingowy” i z roku na rok uderza w nowe sektory. Przyznam szczerze, że nim dotarł do mnie zestaw XPG PRECOG, nie oczekiwałem efektu „wow” bo przecież czym producenci sprzętu mogą nas jeszcze zaskoczyć? Otóż, mogą i to bardzo!

Opakowanie i design

fot. Dawid Nowak

XPG PRECOG nie otrzymujemy w klasycznym tekturowym opakowaniu z wytłoczką w środku, które w większości przypadków po rozpakowaniu ląduje w koszu. Nasz zestaw słuchawkowy opakowany jest w bardzo estetyczny i wytrzymały zamykany futerał, który umożliwia bezpieczne przemieszczanie bez ryzyka uszkodzenia naszych słuchawek. Dotychczas spotykałem się ewentualnie z dorzucanym przez producentów „materiałowym woreczkiem”, które tę właśnie funkcję miały spełniać – więc jak najbardziej duży plus dla XPG.
Sam zestaw słuchawkowy po rozpakowaniu również nieco zaskakuje. Zdecydowanie jest to sprzęt, którego zdjęcia nie oddają prawdziwego oblicza. Przy bliższym kontakcie dopiero zauważalna jest jakość użytych do produkcji materiałów oraz zupełnie znika „zabawkowy” charakter. Nie skłamie pisząc, że jest to jeden z lepiej wykonanych zestawów słuchawkowych z którymi miałem styczność. A to dopiero początek 🙂

fot. materiały prasowe

Producent dosłownie „zarzucił” nas okablowaniem do tego sprzętu. Otrzymujemy kabel USB, dopinany mikrofon, kabel Jack- Jack, rozgałęźnik dla wtyków 3,5 mm jack oraz adapter USB do wirtualnego dźwięku przestrzennego 7.1. Wszystko to schludnie umieszczone w ergonomicznych przegródkach w futerale. Warto zaznaczyć, że nawet takie detale jak końcówki wszystkich dołączonych kabli są zakończone bardzo estetycznie metalową obwódką. W dużym skrócie – po prostu cieszą oko.

fot. materiały prasowe

Ergonomia jest również na najwyższym poziomie. Słuchawki nie uciskają, bardzo dobrze siedzą na głowie nawet podczas gwałtownych ruchów i dzięki zastosowaniu skóropodobnego materiału na padach zapewniają świetne wytłumienie. Dość wysoka waga (360g) jest praktycznie nieodczuwalna podczas rozgrywek, a obrotowe czasze świetnie pozwalają ułożyć słuchawki nawet kiedy zawiesimy je na naszej szyi.

Dźwięk


Zastosowane w testowanym zestawie 7.1 to zdecydowanie mój faworyt. Dedykowany tryb „FPS” sprawdza się genialnie w produkcjach takich jak CS:GO, APEX Legends czy też Fortnite dając nam prawdziwą przewagę na polu bitwy. Do odtwarzania muzyki słuchawki również sprawdziły się bez większych zarzutów. Audiofile na pewno przyczepiliby się do zbyt spłaszczonego dźwięku nawet w trybie „MUSIC”, jednak do zwykłego daily użytkowania jest jak najbardziej na plus.
Umieszczony w zestawie odczepiany mikrofon jest głośny, wyraźny, bez widocznych szumów chociaż w tej półce cenowej oczekiwałem troszkę więcej od samej jakości nagrań.

Podsumowanie

fot. Dawid Nowak

XPG PRECOG to zestaw, który zadowoli bardzo wymagających graczy – czy to pod względem samego wykonania czy też jakości dźwięku jaki oferuje. Dzięki dołączonym okablowaniu oraz zastosowanej konstrukcji są to słuchawki bardzo uniwersalne, które docenimy nie tylko przy naszym stanowisku ale również poza nim. Byłby to zestaw niemal idealny ale ze względu na jego dość wysoką cenę pozostaje on dla wielu osób nieosiągalny, co jednak nie zmienia faktu, że jest on zdecydowanie godny polecenia 🙂

Redaktor prowadzący

Redaktor prowadzący dział nowe technologie.

Kontakt:
admin@moviesroom.pl
530 313 100

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?