Advertisement
Advertisementpixel

Samsung pracuje nad telewizorem sterowanym myślami

Samsung stworzył pierwszy telewizor, którym można sterować myślami.

Samsung, w ramach projektu Pontis, zbudował telewizor przeznaczony dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową. W przeciwieństwie do tradycyjnych telewizorów sterować nim można nie za pomocą pilota, lecz samego mózgu. Możliwe jest przełączanie kanałów, regulacja głośnością. W tym celu rejestrowane są minimalne ruchy twarzy i odpowiadające im fale mózgowe. Jak powiedział Bart de Kimpe, terapeuta i kierownik zespołu ds. terapii w Szwajcarskim Centrum Paraplegii:

Dla osób borykających się z różnymi ograniczeniami w życiu codziennym, szczególnie z porażeniem czterokończynowym, kontrolowane za pomocą fal mózgowych telewizory mogą stać się nowym oknem na świat. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni ostatecznym wynikiem prac w ramach projektu „Pontis” i wiążemy nadzieję z tym, co mogą zaoferować kolejne innowacje.

Zobacz również: BlackBerry KEY2 na zajawce

Pierwszy model jest aktualnie testowany i optymalizowany we wspomnianym Centrum. Kolejne modele trafią do pozostałych szwajcarskich szpitali, gdzie przejdą testy na szerszej grupie osób.

Źródło: Samsung / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Geek od urodzenia. Przygodę z technologiami zacząłem już w przedszkolu od Commodore C64 i gazety Bajtek. Redaktor działu technologicznego.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?