Samsung prezentuje składany smartfon i nowe flagowce Galaxy S10!

Samsung zaprezentował dziś zestaw swoich nowych gadżetów.

Po pierwsze, mogliśmy zobaczyć przełomowy składany smartfon. Galaxy Fold jest wyposażony w pierwszy na świecie 7,3‑calowy wyświetlacz Infinity Flex, który można złożyć, zmniejszając rozmiary urządzenia i zamykając ekran w środku. To wydajne urządzenie do wykonywania wielu zadań jednocześnie, oglądania filmów i mobilnych rozgrywek, które zapewni użytkownikom zupełnie nowe wrażenia i możliwości. Prace nad tym urządzeniem trwały od 2011 roku, kiedy to pojawił się pierwszy prototyp modelu.

Samsung

Fot. Samsung

Galaxy Fold posiada dwa ekrany. Po pierwsze,  Super AMOLED o przekątnej 4,6 cala,wyświetlający obraz o rozdzielczości 840 x 1960 pikseli. Drugi jest zamknięty od strony wewnątej Dynamic AMOLED o tabletowej przekątnej aż 7,3 cala i rozdzielczości 1536 x 2152 piksele. Jest jeszcze wewnętrzny ekran, składający się wraz z obudową o nazwie Infinity Flex Display. Posiada 512 GB szybkiej pamięci wbudowanej (Universal Flash Storage 3.0, eUFS), aż 12 GB pamięci RAM i układ Qualcomm Snapdragon 855.

Warto zaznaczyć, że Galaxy Fold posiada aż sześć aparatów: na obudowie (10 MP (2PD) F2,2), z tyłu (Ultraszerokokątny: 16 MP, F2,2; Szerokokątny: 12 MP (2PD), F1,5/F2,4, OIS, Dual Pixel i Teleobiektyw: 12 MP, F2,4, OIS) oraz z przodu ( 10 MP F2,2; 8 MP F1,9. System operacyjny to Android 9.0 (Pie).


Kolejną nowością jest linia modeli Galaxy S10.

Galaxy S10 jako pierwszy smartfon na świecie został wyposażony w najlepszy ekran opracowany przez firmę Samsung – dynamiczny wyświetlacz AMOLED. To także pierwszy smartfon z certyfikatem HDR10+. W rezultacie smartfon wyświetla żywy i realistyczny obraz z jeszcze szerszą gamą barw, jaśniejszymi kolorami i doskonałym współczynnikiem kontrastu, zapewniającym głębszą czerń i jaśniejszą bie.

Możliwości wyświetlacza Galaxy S10 potwierdza m.in. certyfikat wydany przed niemieckie stowarzyszenie VDE oraz badania przeprowadzone przez DisplayMate. Według tych ostatnich, wyświetlacz Galaxy S10 gwarantuje niezwykle wierne odwzorowanie barw na urządzeniu mobilnym – nawet przy silnym świetle słonecznym. Dynamiczny wyświetlacz AMOLED redukuje ponadto emisję niebieskiego światła, co potwierdza certyfikat Eye Comfort przyznany przez TÜV Rheinland. Co więcej, tak znakomite wyniki uzyskano bez pogorszenia jakości obrazu czy stosowania dodatkowego filtra.

Samsung

Fot. Samsung

Dynamiczny wyświetlacz AMOLED Galaxy S10 i S10+ ma także wbudowany w ekran ultradźwiękowy skaner linii papilarnych, który odczytuje trójwymiarowyfizyczny kształt odcisku palca – a nie jego dwuwymiarowy obraz. Takie rozwiązanie zapewnia wyższy poziom zabezpieczeń przed nieuprawnionym dostępem do urządzenia. To uwierzytelnianie nowej generacji jako pierwsze na świecie otrzymało też certyfikat FIDO Alliance, potwierdzający, że doskonale chroni smartfon.

Przedsprzedaż smartfonów Samsung Galaxy S10e, S10 i S10+ startuje 20 lutego 2019 i potrwa do 07 marca 2019. Na klientów, którzy kupią Galaxy S10 lub S10+ w przedsprzedaży i aktywują je do 22 marca 2019 czekają wyjątkowe słuchawki Galaxy Buds w ekskluzywnym, białym kolorze. Aby skorzystać z promocji, należy zalogować się do Aplikacji Samsung Members i nie później niż do 25 marca 2019 wypełnić formularz. Liczba nagród w promocji jest ograniczona.

Źródło: news.samsung.com / Ilustracja wprowadzenia: Samsung

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?