Spotify zwiększa personalizację!

W dniu dzisiejszym światło dzienne ujrzała najnowsza aktualizacja dla posiadaczy Spotify Premium, która nie tylko usprawni poruszanie się po aplikacji, ale i… będzie wiedziała, czego aktualnie chcesz posłuchać.

Firma na swoim blogu ogłosiła nadejście szeregu usprawnień mających sprawić, by słuchanie muzyki było jeszcze przyjemniejsze, a odkrywanie nowych wykonawców – o wiele prostsze.

Największą zmianą, która czeka na subskrybentów, jest radio wybranego utworu lub wykonawcy, które dostarczy użytkownikowi spersonalizowaną stację – bazując na tych samych algorytmach sprawiających, że dedykowana playlista Odkryj w tym tygodniu jest taka świetna.

To w zasadzie niekończąca się, stale aktualizowana playlista, którą dodatkowo będzie można zapisać i słuchać w trybie offline. Co więcej, nie będzie konieczności oceniania utworów, by znalazły się na playliście. Od dziś wystarczy, że tylko klikniesz play i możesz rozkoszować się muzyką.

Personalizacji doświadczyła także wyszukiwarka, która na podstawie wpisywanych przez Ciebie utworów, określi gust muzyczny i będzie służyła rekomendacjami. Spotify utworzy bowiem playlistę bazującą na wyszukiwaniu, zamiast odtwarzać kilka razy ten sam utwór.

Zobacz również: Od teraz możesz pobrać 10000 piosenek na Spotify

Usprawnione zostało również poruszanie się po samej aplikacji – odświeżono nawigację, by pomóc użytkownikom szybciej i łatwiej znajdować to, czego aktualnie szukają. Na stronie głównej pojawią się lepiej dobrane rekomendacje, będzie można odkryć nowych wykonawców, uzyskać dostęp do utworów, podcastów czy list odtwarzania w swojej Bibliotece.

Aktualizacja dostępna jest dla posiadaczy Spotify Premium na iOS i Android.

Źródło: The Verge / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Geek, kinoman, gracz i miłośniczka literatury (z naciskiem na fantastykę), z uporem maniaka przeliczająca wszystko na słodycze i figurki.
Kocham pizzę hawajską, a zamiast Pokemonów zbieram ptaszniki.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?