Advertisement

Telewizor Philips OLED kolejny raz zwycięża w ślepych testach

Flagowiec Philips kolejny raz zajął pierwsze miejsce w tzw. ślepym teście na najlepszy telewizor OLED. 69% użytkowników wskazało sprzęt tej marki jako najlepszy spośród 4 porównywanych modeli dostępnych na rynku. Wcześniej podobne testy, w których również zwyciężył telewizor Philips, przeprowadzono dwukrotnie w Wielkiej Brytanii i raz w Niemczech.

Flagowiec marki Philips TV wyposażony w procesor P5 po raz czwarty z rzędu zajął pierwsze miejsce w ślepym teście użytkowników na najlepszy telewizor OLED. Czytelnicy specjalistycznych tytułów poświęconych tematyce audio-video wydawanych w Belgii i Holandii wskazali model Philips jako najlepszy spośród czterech porównywanych telewizorów OLED dostępnych na rynku. Takiego wyboru dokonało 69% spośród wszystkich oceniających użytkowników. Wcześniej testy podobne do tego zorganizowanego w Holandii przeprowadzono dwukrotnie w Wielkiej Brytanii i raz w Niemczech. W nich również zwyciężył telewizor Philips.

W ramach ślepego testu zaproszona publiczność mogła bezpośrednio porównać technologie przetwarzania obrazu czterech głównych producentów telewizorów. Aby uniknąć stronniczości podczas głosowania, logotypy i inne cechy szczególne sprzętu zostały starannie zakryte. Dodatkowo przed rozpoczęciem testów urządzenia zostały niezależnie skalibrowane do tego samego standardu przez ekspertów z zespołu redakcyjnego wydawnictwa. W ten sposób zminimalizowano wpływ wybranych przez producenta opcji wyświetlania oraz zapewniono wszystkim równe szanse. Użytkownicy mogli wybierać spośród następujących modeli: Philips OLED804, Sony AF9, Panasonic GZ2000 i LG C9.

Tak jak w przypadku poprzednich testów w pierwszej fazie porównania użyto różnorodnych treści: każdy z dziesięciu materiałów wideo został odtworzony dwukrotnie na komputerze PC, strumieniowo z platformy Netflix lub z nośnika 4K Blu-ray na konsoli Xbox. Zwycięzcą tego etapu został model Philips OLED804, który zdobył imponujące 38%, drugie miejsce zająć telewizor Sony z wynikiem 30%, a na trzecim i czwartym miejscu uplasowały się kolejno urządzenia LG i Panasonic.

W kolejnej części testu w telewizorach włączono tryb obrazu „żywy” lub „dynamiczny”, które są używane przez producentów dla zaprezentowania pełnych możliwości przetwarzania w obszarze jakości obrazu. Tryby te pozwalają również najpełniej porównać technologie wykorzystywane przez poszczególne marki. W przypadku Philips TV jest to procesor P5 odpowiadający za przetwarzanie obrazu w pięciu kluczowych obszarach. W tej fazie użytkownicy obejrzeli 12 materiałów, z których każdy znów został odtworzony dwukrotnie na komputerze PC, strumieniowo z platformy Netflix lub z nośnika 4K Blu-ray na konsoli Xbox. Na tym etapie niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Philips OLED804, na którego zagłosowało aż 69% użytkowników. Drugie miejsce zajął Panasonic GZ2000 z 15% głosów.

– To nasz czwarty spośród wszystkich ślepych testów, w których dotychczas braliśmy udział i które odbyły się w trzech różnych krajach. Bardzo się cieszę, że w każdym z nich otrzymaliśmy podobne wyniki. Pokazaliśmy, że procesor obrazu Philips P5 jest co najmniej tak samo dobry, jak najlepsze rozwiązania oferowane przez naszych konkurentów. Organizacja testów w formule ślepego porównania w dwóch ustawieniach – po skalibrowaniu oraz w trybie żywym – pozwoliła uzyskać obiektywne i sprawiedliwe oceny użytkowników. Telewizor Philips zwyciężał za każdym razem, uzyskując bardzo podobne wyniki. Jestem przekonany, że dzięki naszemu procesorowi P5 trzeciej generacji udowodniliśmy posiadanie najlepszej na rynku technologii przetwarzania obrazu – powiedział Danny Tack,  Dyrektor ds. Strategii i Planowania Produktu w Philips TV.

Szczegółowa relacja z testu dostępna jest pod linkiem (w jęz. holenderskim):

https://www.homecinemamagazine.nl/2019/11/fwd-benelux-tv-shoot-out-2019-de-test-en-de-uitslag/
Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bartek pisze:

Nie dziwi mnie to. Philips już od kilku lat przoduje w dziedzinie telewizorów. Od momentu wprowadzenia funkcji Ambilight telewizory Philips są jednymi z najbardziej interesujących na rynku.

Marta pisze:

A teraz do końca grudnia można kupić modele 70PUS7304 i 75PUS7354 z soundbarem HTL3325/10 tańszym o 50%. Promka obowiązuje w sklepach Euro, Media Expert i Media Markt.

Sam pisze:

Świetna promocja – sam z niej skorzystałem i jestem zadowolony. Teraz czuję się jak w kinie – duży telewizor, a do tego świetny dźwięk 😀
A co do samego artykułu, to mnie wynik nie dziwi – od lat korzystam z Philipsa i dzisiaj nie wyobrażam sobie kupna TV innej marki.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?