To nie magia, to nauka! NVIDIA wyjaśnia, dlaczego wysoka liczba klatek na sekundę ma znaczenie w grach e-sportowych

Firma NVIDIA opublikowała dzisiaj kolejne obszerne wyniki analiz zatytułowanych „Dlaczego wysoka liczba klatek na sekundę ma szczególne znaczenie dla e-sportu?„, wyjaśniających w jaki sposób wydajność kart graficznych ma bezpośrednie przełożenie na wyniki osiągane w grach komputerowych, a szczególnie na tytuły e-aportowe.

W poprzednim opracowaniu zatytułowanym „Uwolnij swój pełny potencjał – w jaki sposób wysoka liczba klatek na sekundę może zapewnić Ci przewagę w grach battle royale„, Gerardo Delgado z firmy NVIDIA przedstawił, w jaki sposób posiadanie odpowiedniego komputera wyposażonego w szybką kartę graficzną oraz monitor G-SYNC z wysoką częstotliwością odświeżania może pomóc w pełni wykorzystać potencjał gracza na polach bitew, zapewniając krótsze czasy reakcji.

nvidia

Zobacz również: Kolejne graficzne ulepszenia w grze Quake II RTX. Zoptymalizowany sterownik Game Ready dla gry Halo: Reach

Podczas rozgrywek w takie tytuły jak FortniteCS:GO czy PUBG, gracze często określają swoje umiejętności na podstawie współczynnika zabicia/śmierci (Kill/Death ratio). Wyższy współczynnik K/D oznacza, że ​​gracz zazwyczaj wygrywa swoje bitwy.

Zagłębiając się w doświadczenia z pierwszego badania, wiceprezes NVIDIA ds. marketingu technicznego Tony Tamasi wykazuje korelację pomiędzy wysokim FPS a lepszymi współczynnikami K/D. Szczegółowa analiza wyjaśnia, dlaczego wysoka liczba klatek na sekundę (FPS), znacznie powyżej 60, przekłada się na wyraźne korzyści dla gracza, czyli m.in.:

  • płynniejszą animację ułatwiającą śledzenie celów
  • ograniczony efekt smużenia i rozdarcia obrazu, który rozprasza grającego
  • mniejsze opóźnienia systemu, dzięki czemu gracz może zobaczyć potencjalny cel wcześniej

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?