Advertisement
banner

Trzy nowe smartwatche Garmina

Garmin poszerzył swoją ofertę o trzy nowe smartwatche w serii Fenix 5.

Trzy nowe smartwatche Garmina to Fenix 5 Plus, 5X Plus i 5S Plus. Każdy z nich obsługuje Garmin Pay – zbliżeniową metodę płatności, pozwalająca na płatności samym zegarkiem. Kolejna nowość to możliwość przechowywania do 500 piosenek. Po sparowaniu słuchawek bluetooth możliwe jest słuchanie muzyki bezpośrednio z zegarka. Piosenki można pobrać bezpośrednio z komputer lub przez wspierane aplikacje do streamingu takie jak Deezer.

Garmin Fenix 5X Plus, w przeciwieństwie do swoich braci, ma dodatkowo sensor Pulse Ox Acclimation, który monitoruje poziom natlenienia krwi. Bardzo przydatny przy wspinaczce wysokogórskiej. Poprawione mapy i ich wyświetlanie na zegarku to funkcja, która trafiła do całej trójki. Jedną z najfajniejszych funkcji nowych map jest możliwość podania dystansu biegu lub jazdy na rowerze, a zegarek sam zaproponuje nam kilka tras.

Zobacz również: Player+ BOX wchodzi na rynek – rewolucja w sposobie korzystania z telewizji?

Każdy z zegarków ma wbudowany GPS, czujnik tętna, kolorowy wyświetlacz i wodoodporność do 100 metrów. Fenix 5S Plus wytrzymuje na baterii do 7 dniu, 5 Plus do 10, a 5X Plus do 20. Dotyczy to trybu smartwatch. W trybie słuchania muzyki lub z włączonym GPSem spada to odpowiednio do 4, 8 i 13 godzina, a ceny zaczynają się od 699.99 euro w przypadku 5S Plus i 5 Plus i 849.99 euro za 5X Plus.

Źródło Arstechnica / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Geek od urodzenia. Przygodę z technologiami zacząłem już w przedszkolu od Commodore C64 i gazety Bajtek. Redaktor działu technologicznego.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?