HBO chce kolejnych sezonów Detektywa i Długiej nocy

Mimo że to właśnie za pośrednictwem HBO widzowie w Polsce mogą oglądać najnowszy przebojowy serial Tabu, jest to jednak w głównej mierze produkcja BBC, a sama stacja HBO po efektownej porażce Vinylu z radością puściła by więcej poważnych dramatycznych serii. Dlatego też szefowie chętnie dadzą zielone światło kolejnym sezonom znanych już tytułów czyli Detektywowi i Długiej nocy. Póki co nie ma jeszcze nawet scenariuszy do nich, ale Casey Bloys, prezes oferty programowej HBO, jest bardzo pozytywnie nastawiony na kontynuacje uznanych produkcji. Tak między innymi wpowiadał się o drugim sezonie dla Długiej nocy.

Steve Zaillian i Richard Price wymieniają się pomysłami. Żywię nadzieję, że w końcu na coś wpadną, ale wiem, że jeśli nie będą pewni na sto procent, to nie ruszą dalej. Powiedziałem, że zaczekamy, aż będą gotowi. Niech wezmą się za pomysł, który wzbudzi u nich ekscytację.

hbo, dluga noc, ahmed

Albowiem warto pamiętać, że pierwszy sezon Długiej nocy stanowił właściwie zamkniętą historię, której nie trzeba dopowiadać. Tytuł ten jednak może przemienić się w swoistą antologię, gdzie każda seria opowie o innych bohaterach i sytuacjach, pozostając jedynie w podobnym klimacie. Właśnie tak zrobiono w przypadku drugiego sezonu Detektywa. Najwyraźniej jednak zapomniano, że ta praktyka nie wyszła serialowi na dobre i kontynuacja hitu z McConaugheyem i Harrelsonem spotkała się z nieprzychylnymi ocenami zarówno ze strony widzów jak i krytyków. Dlatego też obecnie nie ma już parcia na dalsze eksplorowanie projektu, lecz jednocześnie szef ramówki nie zamyka przed nim drzwi i jeśli tylko będzie odpowiednia koncepcja, trzeci sezon Detektywa zostanie nakręcony.

Jeszcze nie dostałem nic do przeczytania, ale wiem, że twórcy myślą nad różnymi pomysłami. Nie chcę ich popędzać. Nie ma ciśnienia, by za wszelką cenę wrzucić serial na antenę.

źródło: collider.com / ilustracja wprowadzenia: HBO

Dziennikarz

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur.
Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - k.warzala@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?