Zmarł Gorden Kaye – gwiazda serialu Allo ‚Allo!

Dzisiaj rano, w wieku 75 lat odszedł Gorden Kaye – brytyjski aktor telewizyjny i teatralny.

Na początku swojej kariery Gorden Kaye pojawił się na ekranie głównie w rolach drugoplanowych i epizodycznych. Sławę przyniosła mu dopiero rola w serialu pt. Allo ‚Allo! emitowanego w latach 1982 -1992, w którym grał Rene Artoisa – właściciela kawiarni, w okupowanej przez Niemców Francji w czasie II wojny światowej. Aktor zagrał we wszystkich 84 odcinkach oraz w wersji teatralnej. W 1986 roku za swoją rolę otrzymał nominację do nagrody BAFTA.

allo allo

Zobacz również: Zobacz niezwykły park rodem z serialu Westworld

W 1989 roku aktor wydał autobiografię pt. Rene and Me, w której opisał swoje doświadczenia związane z nadwagą, nieśmiałością i homoseksualizmem oraz jak aktorstwo pomogło mu odzyskać pewność siebie.

Aktora możemy również kojarzyć z takich produkcji jak: Brazil i Mansfield Park. Po raz ostatni Kaye wystąpił w serialu satyrycznym BBC pt. Revolver w 2004 roku.

Źródło: dailymail.co.uk / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?