Wojenne dziewczyny – zwiastun nowego serialu TVP

Wojenne dziewczyny to nowy serial historyczny, który będzie próbował zdobyć serca fanów Czasu honoru. W sieci udostępniono zwiastun promujący produkcję TVP opowiadającą o walce z niemieckim okupantem z perspektywy kobiet.

https://www.youtube.com/watch?v=KU0zewdb0Yc

Głównymi bohaterkami serialu są trzy młode kobiety – Irka, Ewka i Marysia. Każda z dziewczyn wywodzi się z innego środowiska: Irka pochodzi z inteligenckiej rodziny, Ewka ze środowiska drobnych przestępców, a Marysia jest córką bogatego żydowskiego przemysłowca z Łodzi. Ich losy łączą się w okupowanej Warszawie. W rolach głównych zobaczymy: Aleksandrę Pisulę (Bodo), Vanessę Aleksander (Smok z serii Allegro. Legendy Polskie) i Martę Mazurek (Córki dancingu). Partnerować im będą m.in. Danuta Stenka, Józef Pawłowski i Michał Czernecki. Scenariusz napisał Marek Kreutz, zaś reżyserią zajął się Michał Rogalski, autor ciepło przyjętego przez krytykę Letniego przesilenia. Producentem jest Akson Studio.

Zobacz również: Letnie przesilenie – recenzja świeżego filmu o tematyce wojennej

Premiera Wojennych dziewczyn w niedzielę 5 marca 2017 roku o 20:25. Oznacza to, że serial zajmie miejsce w ramówce, które w zeszłym roku należało do Bodo. Odcinki oglądać będzie można w TVP1 oraz na vod.tvp.pl.

Źródło: youtube / ilustracja wprowadzenia: kadr ze zwiastuna Wojennych dziewczyn

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?