Nowy Berserk z datą

Twórcy udostępnili już materiały i podali datę premiery nowego sezonu kultowego anime Berserk

Oficjalna telewizyjna premiera serii dark fantasy na podstawie mangi Kentaro Miury zapowiedziana została na 7 kwietnia. W Japonii dystrybutorem będzie telewizja MBS, odcinki ukażą się także na kanałach TBS i WOWOW, wszędzie w nocy ze względu na brutalność obrazu.

Berserk - nowe anime

To drugi sezon najnowszego anime Berserk. Wcześniej powstały dwie inne serie: oryginalna, nadawana w latach 1997-1998 oraz trzyczęściowa Berserk: The Golden Age Arc z lat 2012-2013. Najnowsza seria prezentuje wydarzenia z późniejszych części mangi – czyli już po tym, gdy dowiedzieliśmy się o śmierci Drużyny Jastrzębia.

https://www.youtube.com/watch?v=BRtAGq5bT54&ab_channel=NBCUniversalAnime%2FMusic

Zobacz również: Mangi dla dorosłych – od czego zacząć? Poradnik część 1

Manga powstaje od 1989 roku i liczy sobie już 38 tomów. W Polsce wydaje ją JPF, dotąd 11 tomów. Autor, Kentaro Miura, aktywnie uczestniczy przy produkcji anime, dlatego seria co jakiś czas zostaje wstrzymana.

Dzierżący ogromny miecz mężczyzna w czarnej opończy przemierza świat, polując na przerażających Apostołów. Każdy, kto stanie mu na drodze, musi liczyć się z tym, że spotka go straszliwy koniec.

Skąpany we krwi czarny szermierz stawia czoła hordom ludzkich i demonicznych wrogów. Pewnego dnia przypadkiem ratuje życie elfowi imieniem Puck, który postanawia zostać jego towarzyszem podróży. To jednak może się źle dla niego skończyć, bowiem krok w krok za Gutsem podążają przyzywane jego tajemniczym znamieniem istoty rodem z najgorszych koszmarów…

Berserk - nowe anime

Źródło: AnieNewsNetwork; ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?