Advertisement

Gra o Tron – liczba odcinków ostatniego sezonu potwierdzona!

Fani Gry o Tron od lat przyzwyczajeni byli do stałej liczby odcinków każdego sezonu. Przez sześć lat, każdy z nich składał się niezmiennie z dziesięciu epizodów. W tym roku, po raz pierwszy nastąpi zmiana – siódmy sezon będzie bowiem o trzy odcinki krótszy, niż poprzednie. Historia krainy Westeros powoli dobiega końca, więc twórcy zdecydowali się skrócić ostatnie sezony, aby rozłożyć całą treść w czasie. Jak dotąd, nie wiedzieliśmy, ile godzin przyjdzie nam jeszcze spędzić z naszymi ulubionymi bohaterami, ponieważ szczegóły na temat długości finałowego sezonu pozostawały jedynie w sferze plotek. Aż do teraz.

dragon

Podczas jednego z ostatnich wywiadów, czołowi twórcy serialu David Benioff oraz D.B.Weiss zdradzili, że ósmy sezon Gry o Tron, będący jednocześnie ostatnim, składać się będzie jedynie z sześciu odcinków. Nie podali więcej szczegółów. Wiemy jednak, że ich długość nadal pozostanie taka sama, czyli w okolicach jednej godziny. Oznacza to zatem, że ostatecznego władcę (lub władczynię) Siedmiu Królestw poznamy już za 13 odcinków! Oczywiście o ile scenarzyści nie zdecydują się na inne rozwiązanie…

Zobacz również: Gra o Tron – znamy datę premiery 7. sezonu!

screen shot 2017 03 08 at 4 10 20 pm

Producentami wykonawczymi 7. sezonu produkcji są: David Benioff, D.B. Weiss, Carolyn Strauss, Frank Doelger i Bernadette Caulfield; współproducentami wykonawczymi z kolei zostali: Guymon Casady, Vince Gerardis, George R.R. Martin i Bryan Cogman; a rolę producentów dzieła powzięli tym razem na swoje barki Chris Newman, Greg Spence i Lisa McAtackney.

Źródło: comicbook.com/ Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

kamil.k.serafin@gmail.com

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?