Zakończyły się zdjęcia do drugiego sezonu serialu HBO Wataha! Nowe informacje o nadchodzącym sezonie!

Wataha powróci na antenę HBO jesienią. W obsypanych śniegiem Bieszczadach zakończyła się już realizacja zdjęć do drugiego sezonu. W ekipie pojawiły się nowe twarze: Andrzej Konopka, Piotr Żurawski, Helena Norowicz, Grzegorz Damięcki, Weronika Humaj i ukraińska aktorka Anna Donchenko.

Drugi sezon serialu HBO Wataha to opowieść o niekończącej się ucieczce, tej rozumianej dosłownie, fizycznej, ale i tej emocjonalnej, od bolesnej przeszłości. To opowieść o tym, że jeśli nie konfrontujemy się z przeszłością, nie jesteśmy w stanie się od niej uwolnić. Okazuje się, że jest ona najgorszym więzieniem, że gdy jest nierozliczona, zawsze wraca, infekując teraźniejszość i przyszłość. […] Akcja serialu rozpoczyna się cztery lata po wydarzeniach pierwszego sezonu. Chcieliśmy zachować autentyczny upływ czasu – mówi Bogumił Lipski, producent serialu ze strony HBO.

Rebrow (Leszek Lichota) ukrywa się w bieszczadzkiej głuszy, oficjalnie jest poszukiwany. Po odkryciu makabrycznej zbrodni na granicy prokurator Dobosz (Aleksandra Popławska) otrzymuje zadanie poprowadzenia śledztwa i z dużymi obawami wraca w Bieszczady. Markowski (Andrzej Zieliński) twardą ręką trzyma watahę, zyskał zaufanie swoich podwładnych, ale sprawy sprzed lat nie dają mu spokoju.

Zobacz również: Wataha powraca! Zapowiedź 2. sezonu serialu HBO!

Wataha HBO fot. Krzysztof Wiktor 2 3 Leszek Lichota

Wataha HBO fot. Krzysztof Wiktor

Wataha HBO fot. Krzysztof Wiktor 3 1 Anita Jancia

Wataha HBO fot. Krzysztof Wiktor 3 2 Aleksandra Popéawska Grzegorz DamiÖcki

Wataha HBO fot. Krzysztof Wiktor 3 3 Maciej Mikoéajczyk Andrzej Zieliäski low res

Wataha HBO fot. Krzysztof Wiktor 3 4 Andrzej Konopka low res

Wataha HBO fot. Krzysztof Wiktor 3 5 Piotr urawski low res

W serialu pojawią się ponownie: Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Anita Jancia Prokopowicz, Mariusz Saniternik i Jacek Beler. W nowe postaci wcielą się Andrzej Konopka, Matylda Damięcka, Helena Norowicz, Piotr Żurawski, Grzegorz Damięcki, Weronika Humaj oraz ukraińska aktorka Anna Donchenko.

Reżyserami drugiego sezonu są Kasia Adamik (Boisko bezdomnych, Wataha I) oraz Jan P. Matuszyński (Deep Love, Ostatnia Rodzina). Autorem zdjęć jest ponownie Tomasz Augustynek. Scenariusz do drugiego sezonu przygotowali: Piotr Szymanek (head writer), Marta Szymanek, Katarzyna Tybinka oraz Bartosz Janiszewski. Producentami ze strony HBO Polska są Bogumił Lipski i Izabela Łopuch (executive producer). Producentem nadzorującym z ramienia HBO Europe jest Johnathan Young. Producentami ze strony ATM GRUPA są Artur Kowalewski i Andrzej Muszyński.

Premiera drugiego sezonu Watahy odbędzie się jesienią tego roku w HBO i HBO GO. Zdjęcia trwały od 9 października ubiegłego roku do końca lutego. Drugi sezon serialu HBO Wataha składa się z sześciu odcinków.

Źródło: Informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: Krzysztof Wiktor

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?