Długa noc oraz Niepewne – dwa seriale HBO już dostępne na DVD!

15 marca – ten dzień zapisze się w historii jako niezwykle szczęśliwy moment w życiu wszystkich miłośników serialowej rozkoszy. Dlaczego? Dlatego, że właśnie dziś na nośnikach DVD debiutują dwa seriale HBO o doskonale znanych tytułach Długa noc oraz Niepewne. Czy będziecie w stanie odmówić sobie przyjemności zakupu? Jesteśmy pewni, że nie!

Zobacz również: Zakończyły się zdjęcia do drugiego sezonu serialu HBO Wataha! Nowe informacje o nadchodzącym sezonie!

Długa noc to obnażający słabości i uprzedzenia amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości miniserial kryminalny produkcji HBO stworzony przez zdobywcę Oscara Stevena Zailliana (Lista Schindlera) i nominowanego do Nagrody Akademii Richarda Price’a (serial Prawo ulicy). W rolach głównych w produkcji wystąpili laureat Złotej Palmy John Turturo (Barton Fink) i Riz Ahmed (Układ), którym partnerują m.in. Bill Camp (Tamara i mężczyźni) i nominowana do Oscara Jeannie Berlin (Kid złamane serce).

Współczesny Nowy Jork. Naz Khan (Riz Ahmed), pochodzący z Pakistanu student, zostaje zaproszony na imprezę. Bez pozwolenia ojca zabiera jego samochód − żółtą taksówkę − i wyrusza z Queens na Manhattan. Gdy piękna młoda kobieta wsiada do auta, Naz nie wie, że to początek gehenny. Wkrótce zostaje oskarżony o morderstwo i musi stawić czoła wymiarowi sprawiedliwości. Po jego stronie staje adwokat John Stone (John Turturro).

17310680 1577417665619323 421752854 o

Serial Niepewne jest rozwinięciem niezwykle popularnej za oceanem internetowej produkcji Awkward Black Girl. Jego pomysłodawczynią, producentką i odtwórczynią głównej roli jest utalentowana Issa Rae. Sławę przyniosły jej strona internetowa The Misadventures Of Awkward Black Girl oraz kanał na YouTube (ponad 200 tys. obserwatorów i 20 milionów odtworzeń). Obok niej w produkcji występują Yvonne Orji (serial Love That Girl!), Jay Ellis (serial Zasady gry) oraz Lisa Joyce (Nigdy nie jest za późno).

Issa Dee (Issa Rae) jest młodą Afroamerykanką mieszkającą w Los Angeles. Mimo licznych upokorzeń i chronicznego braku pewności siebie stara się żyć po swojemu, nie patrząc na różnego rodzaju konwenanse. Chociaż nieustannie zmaga się z brakiem pieniędzy i problemami z pracą, do wszystkiego podchodzi z humorem. Jej najlepszą przyjaciółką jest skupiona na sobie prawniczka Molly (Yvonne Orji). „Niepewne” to błyskotliwy i pełen autentyzmu serial komediowy o życiu współczesnych młodych Afroamerykanek. Ich przyjaźniach, doświadczeniach, radościach i kłopotach.

17311687 1577417685619321 1496484535 o

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?